Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Добірка дитячих та підліткових книжок від #книголав, які вчать турботі про себе

Добірка дитячих та підліткових книжок від #книголав, які вчать турботі про себе

Війна — це надзвичайно складний час для дітей та підлітків, оскільки на них впливає стрес, тривога, страх та інші негативні емоції. У цей час особливо важливо піклуватися про їхнє ментальне та фізичне здоров’я.

Книжки можуть бути чудовим інструментом для підтримки дітей та підлітків у будь-які періоди життя. Підготували для вас добірку з шести книжок від видавництва #книголав, які допоможуть зрозуміти свої емоції, пережити підлітковий період та складні ситуації, які їх спіткають на шляху до дорослішання.

“MONATIK. Книга мрій”

MONATIK
Вік: 3+

MONATIK. Книга мрій
«Книга мрій» — це дебютна книга популярного українського артиста, співака, волонтера, саундпродюсера та композитора — MONATIK.

Інтерактивне видання з наліпками, віконцями, розмальовками та шаблонами допоможе усвідомити дітлахам, наскільки важливо залишатися вірними своїм мріям та рухатися до них, незалежно від обставин. Автор переконаний, що кожен може бути справжнім супергероєм у своєму власному житті на шляху до здійснення найпотаємніших мрій.

З нею дітлахи зможуть фантазувати, бавитися і розважатися: намалювати власного мрієзвіра, написати листа собі в майбутнє та навіть послухати пісні співака під час читання за qr-кодом у книзі. А головне — створити і зберегти власну найдивовижнішу мрію, та все, що для цього потрібно — увімкнути уяву та поринути у світ мрій разом із чарівною книжкою.

«Головна ідея цього видання, як лейтмотив всієї творчості MONATIK — Мріяти не шкідливо».

“Таємні історії маленьких і великих перемог”

Таня Стус
Вік: 5+

Таємні історії маленьких і великих перемог
Це десять оповідань із терапевтичним ефектом про досвід проживання дітьми подій російсько-української війни. Кожна історія складається з двох частин: реалістичної та казкової, – що дозволяє показати певну ситуацію та знайти спосіб подивитися на неї крізь призму казкового сприйняття. В оповіданнях обережно та делікатно зображуються теми втрати дому, переїзду, адаптації, емоційних переживань, агресії, суму за рідними речами, мінної безпеки, сприйняття інвалідності або загибелі воїнів, очікування на перемогу.

Проєкт покликаний у художній формі пояснити дітям складні питання, що виникають під час нашого досвіду проживання війни, віднайти втрачену силу та опору, а також відчути серцем любов і підтримку одне одного та переконатися, що разом ми сильні!

Видання створене для читання та обговорення дорослих із дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку.

Терапевтична книжка для дітей була реалізована за ініціативи та сприяння Міжнародного благодійного фонду Kateryna Biloruska Foundation (попередня назва – Міжнародний благодійний фонд Parimatch Foundation) у рамках програми Фонду Mental Health – програми психологічної підтримки українських дітей, які постраждали внаслідок російської агресії.

“Місія Кіото, або Аріка проти прищів”

Ольга Тітова
Вік: 13+

Місія Кіото, або Аріка проти прищів
У підліток багато проблем – перша закоханість, непорозуміння з батьками, сварки з найкращою подругою, зрештою, прищі. Кіра, головна героїня цієї історії через це дуже страждає. Їй 14 років, вона малює манґу, веде блог в інсті, має собаку Йоко і збирається до поїздки в омріяну Японію, але всі думки тільки про те, як очистити свою шкіру. Похід до косметолога був невдалим, в той самий день посварилася з татом, втомлена та схвильована Кіра заснула, і їй приснилася фея Харумі. Вона знає все про догляд за шкірою і пропонує свою допомогу. Дівчина прокидається і вирішує спробувати те, що дізналася від феї, а цей процес змальовує у своєму скетчбуці. Це корисні поради про те, що робити, якщо виліз прищ, як підібрати косметику для щоденного використання, яка їжа корисна або шкідлива для шкіри та ще багато інших речей.

«Напевно підліткам не дуже було б цікаво читати серйозну книжку про прищі з нудними повчаннями косметолога? Саме тому я вигадала цю дивну історію, проживши яку, можна дізнатися все про догляд за шкірою і прищі . Ну майже все :) У мене підростає двоє донечок. Старшій 14 років і мені, як мамі, хотілося легко і ненав'язливо донести корисні поради про шкіру, їжу, здоровий спосіб життя. Я дуже вірю, що читачі та читачки полюблять головну героїню, а їхній шлях до чистої шкіри тепер буде простим і зрозумілим», Ольга Тітова, авторка книжки.

“Про тебе справжню”

Марава Ібрагім
Вік: 10+

Про тебе справжню
Які питання турбують дівчат-підліток? Та безліч, бо саме у цей період багато змін відбувається – змінюється тіло, змінюється мислення, перші закоханості і стосунки. Не про все спитаєш у батьків. Добре мати старшу порадницю, довсідчену подругу, щоб разом пройти один з найважливіших етапів дорослішання без стресу і дискомфорту. Нею може стати і книжка «Про тебе справжню». Це 50 ілюстрованих уроків з усвідомленого і щасливого дорослішання.

Зокрема тут можна прочитати про те, як вибрати перший бюстгальтер, що варто знати про перше місячне, як доглядати за шкірою обличчя, як дати раду з надмірним потовиділенням, що робити, коли доводиться носити брекети, а ще, як харчуватись, як рухатись, скільки спати, про особисту гігієну, а ще про стосунки з батьками у цей період, стосунки з друзями, як проявляти свої почуття і переживати, коли хтоcь не відповідає взаємністю, про гормони та емоційний інтелект, і як з гумором ставитись до неприємностей, які зі всіма трапляються.

“Великі ідеї для юних мислителів”

Джамія Вілсон
Вік: 8+

Великі ідеї для юних мислителів
Ця книжка зможе здивувати допитливих дітей. Вона вчить тренувати дитячий мозок та мислити нестандартно. Це свого роду подорож в часи, коли жили відомі мислителі, та пошук відповідей на питання, які їх турбували – чи існує Бог, що таке добро і зло, що таке істина і що таке справедливість, чому ми живемо і чому ми любимо, що таке уява і що таке свобода? Читач дізнається неймовірні факти з життя відомих філософів та з історії філософії і навчиться знаходити свою правду.

Це практична і багатошарова книжка із завданнями для розвитку власних ідей, яку слід відкривати знову і знову, як відвідувати тренування з танців, чи уроки з малювання.

У видавництві #книголав раніше вийшла книжка із цієї серії «Відчуй свою силу», книжка-порадниця для дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів.

“Відчуй свою силу”

Джамія Вілсон
Вік: 8+

Відчуй свою силу
Яскрава і надихаюча, ця книжка-порадниця стане підтримкою для всіх дівчат, які перебувають на початку свого становлення, у період, коли вже не хочеться, щоб тебе вважали дитиною, у період перших протестів і заяв, перших закоханостей, пошуку своїх орієнтирів. Вона допоможе встановити свої межі, впоратись зі страхами та невпевненістю, наважитися бути собою і, можливо, навіть змінити світ.

Вона навчить: вибирати себе у першу чергу: свої цілі, плани, цінності, відчувати свої емоції, піклуватись про своє фізичне та ментальне здоров’я, не боятись викликів і рухатись назустріч собі.

Вона радить не мовчати, коли тебе ображають, цькують у школі, і куди звернутись, коли це сталось. Розказує, як знайомитись і розпізнати справжніх друзів, як об’єднуватись у спільноти і разом втілювати корисні ініціативи. Вчить як складати свої плани та досягати мету, і чому у цьому не обійтись без книжок. Зрештою, вона вчить, як завжди віднаходити свою силу.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас