Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Baby-Led Weaning: найкращі продукти для самоприкорму

Baby-Led Weaning: найкращі продукти для самоприкорму
 

У меню прикорму за принципом BLW можна включити будь-які продукти, нарізані на зручні шматочки (для початку – за розміром кулачка дитини), м'які і такі що не становлять ризику задушення для малюка.

У перші місяці прикорму зробіть все можливе, щоб забезпечити малюку максимально повноцінний раціон і консультуйтеся з педіатром щодо будь-яких питань з харчування дитини, включаючи і те, як багато чи мало вона їсть. Сфокусуйтеся на тому, щоб запропонувати дитині максимальну різноманітність продуктів та забезпечити її всіма необхідними поживними речовинами.

Продукти BLW прикорму: що давати малюкові

Фрукти для прикорму BLW

М'які та соковиті фрукти можна давати сирими, а твердіші (як, наприклад, яблука) необхідно готувати.

Сирими можна давати: слайси банана, тонкі слайси полуниці, розрізані на 2 або 4 частини або почавлені ягоди лохини (чорниці), часточки апельсина з видаленими жилками та шкірками, слайси авокадо;

У приготованому вигляді можна запропонувати: шматочки печеного, приготованого в мікрохвильовій печі або на пару яблука, груші.

Овочі для прикорму BLW

Тут керуємося тим самим правилом: м'які овочі можемо давати і сирими, а щільніші і жорсткіші – лише у приготованому вигляді.

Сирим можна давати: нарізаний тонкими слайсами помідор.

У приготованому вигляді можна запропонувати: варений, приготований на пару або запечений батат, гарбуз батернат, моркву, зелену квасолю, броколі, цукіні та кабачок, палички буряка.

Білки для прикорму BLW

Наповнити раціон малюка білками допоможуть такі продукти: подрібнена відварена курка, яловичина або риба без кісток, четвертинки вареного курячого яйця, товчена квасоля, хумус, сирий або злегка запечений смужками тофу.

Цільнозернові продукти для прикорму BLW

З цільнозернових можна запропонувати такі продукти: смужки цільнозернових тостів, цільнозернова піта, батончики з запеченої вівсянки, добре розварені цільнозернові макарони, панкейки з цільнозернового борошна, нарізані на смужки.

Молочні продукти для прикорму BLW

У меню крихітки можна включити такі молочні продукти: цільний не знежирений йогурт (звичайний або грецький), сир рікотта, творіг, моцареллу, чеддер або голландський сир.

А що на рахунок солі та цукру?

Немає необхідності додавати сіль, цукор чи штучні підсолоджувачі до їжі малюка. Ці добавки не мають поживної користі і, при цьому, приховують справжній смак продуктів у прикормі. Більше того, деякі дослідження показали, що для немовлят їжа завдяки солі та цукру не здається смачнішою. Зате постійне підсолювання та підсолоджування дитячої їжі у довгостроковій перспективі призводить до того, що дитина починає надто любити солоне та солодке.

А ось приправляти їжу малюка травами та спеціями цілком можна – вони корисні й роблять страви ароматними.

Уникайте чіпсів, печива та готових снеків, оскільки часто вони не несуть поживної користі, зате перевантажені шкідливими добавками та транс-жирами.

Поради для успішного BLW-прикорму

Ви і ваша крихітка швидко «увійдете у смак» з BLW-прикормом, хоч іноді це і може здаватися складним. Щоб процес переходу проходив легко і з насолодою, скористайтеся наступними порадами:

Витратьтеся на великий слинявчик. Можна годувати дитину в одному лише підгузнику і одягти на неї силіконовий слинявчик з кишенькою, куди падатиме їжа. А можна витратитися на слинявчик-фартух, який закриватиме все тіло дитини (і її одяг). Крім цього, навколо стільчика для годування завжди стеліть клейонку або газету, щоб не мити підлогу після кожного годування.

Починайте з малого. На початку покладіть перед малюком лише 1-2 шматочки їжі. Занадто великий вибір буде складним завданням для малюка.

Поки що не думайте про тарілки та прилади. Малюк лише скидатиме їх зі столу. Спочатку просто кладіть їжу перед крихіткою, а потім можна почати користуватися тарілками на присосках.

Подавайте слизькі продукти так, щоб їх легко тримати. Деяка пальчикова їжа (як авокадо або тофу) може вислизати з дитячих ручок. У цьому випадку можна приготувати дрібну пудру з дитячого печива та обваляти шматочки їжі в ній.

Не ставтеся до цього дуже серйозно. Сприймайте введення прикорму як гру, коли малюк досліджує нові смаки та текстури, вчиться дегустувати та жувати. Принцип самоприкорму полягає у комфортному знайомстві з різноманітними продуктами.

Не форсуйте події. Бо в перший рік життя необхідні поживні речовини малюк отримує з грудного молока або суміші, прикорму він може з'їдати дуже мало. Не варто змушувати малюка їсти більше або намагатися будь-якими способами прискорити процес переходу на «дорослу їжу». Дайте дитині самій задавати темп, і в міру того як вона ставатиме більш дорослим і досвідченим їдоком, вона з'їдатиме все більше прикорму і менше молока або суміші.

Будьте гнучкими. Як і все інше в батьківстві, BLW-прикорм – це не сувора інструкція, а лише один із способів. Ви можете поєднувати його з класичним прикормом або пропонувати малюкові час від часу.

Самоприкорм за принципом BLW дає малюкові більше самостійності та незалежності і навіть допомагає полюбити куштувати нові смаки. Головне правило – не стресуйте, а сприймайте це як пригоду: дегустуйте нові продукти в задоволення і тримайте камеру під рукою, щоб зняти перші враження малюка від нових смаків.

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас