Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

7 важливих правил сімейного етикету: чому не навчили в школі

7 важливих правил сімейного етикету: чому не навчили в школі

Сім'я - це сенс нашого життя, та рушійна сила, яка змушує нас ставити перед собою цілі і досягати їх. Те, заради чого ми стаємо краще, вдосконалюємося і розвиваємося, це люди, які люблять нас, і яких любимо ми. Чому ж деколи відносини усередині сім'ї складаються так непросто?


Швидше за все, причина в тому, що ми, свідомо чи ні, ігноруємо таке поняття як сімейний етикет. Незважаючи на те, що в школі у кожного з нас був предмет «Етика сімейного життя», навряд чи хтось виніс щось корисне для себе з цих смішних і «не важливих» уроків. Тільки з віком і досвідом розумієш, що без деяких моральних принципів, цінностей та елементарної етики буває дуже складно ужитися на одній території кільком людям, особливо, якщо ці люди належать до різних поколінь і між ними лежить прірва міжстатевого нерозуміння. Давайте, будучи в свідомому віці, в здоровому розумі й твердій пам'яті повторимо те, що сприймали, як демагогію занудних вчителів, а саме - правила сімейного етикету.

1. Повага на першому місці

Без поваги взагалі неможливе співіснування людей. Такі прості постулати: поважати думку іншої людини, лояльно ставитися до звичок, враховувати смаки і витримувати особистий простір всіх членів сім'ї, здаються чимось непотрібним? Якщо дотримуватися тільки цих кількох пунктів, конфліктних ситуацій стане в рази менше. Це так просто бути ввічливим, тактовним, уважним і турботливим зі сторонніми, але ми чомусь забуваємо, що все це, перш за все, необхідно нашим домочадцям, особливо старшому поколінню. Чомусь виходить з моди повага до старших, послух їм. Все рідше ми прислухаємося до літніх людей, нехтуючи їхнім життєвим досвідом і їх мудрістю. А можливо, це є однією з основних причин почастішання розпаду шлюбів. Взаємоповага, як найважливіша складова сімейного етикету, дозволяє поліпшити взаєморозуміння, спрощує спільне проживання всіх членів сім'ї. Це не прості правила поведінки, а досвід і мудрість багатьох поколінь.

2. Не виносьте сміття з хати

Чоловік і дружина зобов'язані вирішувати свої проблеми самі. Вони ні в якому випадку не повинні скаржитися батькам. А батьки, в свою чергу, не повинні втручатися в особисте життя своїх дітей. Потрібно розуміти, що негатив і недовіра руйнує сім'ю - це приносить багато болю і страждань усім членам родини. Також зовсім не доречно виносити на обговорення сторонніх осіб суто сімейні питання та проблеми. У цьому випадку варто пам'ятати, що рідні та близькі щиро бажають вам щастя і діють тільки з кращих спонукань.

3. Автономність молодої сім'ї

Психологи вважають, що для виховання дітей краще, якщо в одному будинку проживають відразу три покоління: бабусі і дідусі, тата й мами, діти. Але молоді батьки всіма силами прагнуть до самостійності і автономності, що не дивно, адже і свекруха, і теща повинні набратися терпіння і бути більш стриманими у своїх благих намірах і порадах. А як часто ви зустрічали тихих і скромних свекрух або тещ, які б ні в що не втручалися? Це рідкість, часто бабусі і дідусі намагаються контролювати життя молодої сім'ї і мимоволі порушують гармонію союзу. А адже це саме ті жінки в родині, які мудріші й досвідченіші. Бажаючи родині щастя та процвітання, вони повинні зберігати нейтралітет, не приймаючи сторону дочки або ж сина. Пам'ятайте, щастя сім'ї вашої дитини - це її особисті щастя і радість.4. Елементарна ввічливість

Комфорт в сім'ї створюється елементарною повагою і турботою. Не слід забувати про прості слова, такі як «спасибі», «будь ласка» і т.д. Пам'ятаємо про повагу до старших та постійно висловлюємо її словесно і в поведінці. Не забуваємо про те, що має значення і цінність для інших членів вашої сім'ї, навіть якщо для вас це вкрай незначно. Не порушуємо особистий простір. Адже для людини це може бути дуже болісно і психологічно непросто. Це ж стосується дітей. Багато батьків руйнували і продовжують руйнувати особистий простір дитини, вважаючи, що вони вправі поступати даним чином, так як займаються вихованням свого чада. Але подібна неповага може викликати багато небажаних наслідків у формуванні характеру і моральних норм людини.

5. Пліткам - бій!

Не потрібно в присутності дітей обговорювати інших членів сім'ї, або ж друзів і знайомих. Ні в якому разі неприпустимо, щоб дитина стала свідком сварок і скандалів своїх близьких. Це не тільки поганий приклад, але й руйнування тендітної дитячої психіки. Якщо ж батьки вимагають чогось від дитини, вони самі повинні бездоганно це виконувати. Тільки на вашому особистому прикладі дитина розуміє важливість і значення того, чого від неї вимагають дорослі.

6. Виховання дітей - це самовиховання

Старші люди повинні стежити за собою і обдумувати кожен свій крок і кожне слово, так як вони є прикладом для молодших. Не думайте, що зронене ненароком «погане слово» залишиться непоміченим для дитячих вух. Діти як губка - вони вбирають все, що їх оточує. Марно говорити їм про те, як треба себе вести. Необхідно просто вести себе так, як ви хочете, щоб поводилися ваші діти. Це нелегко, але це невід'ємна частина виховання. Ми продовжуємо навчатися та вдосконалюватися протягом усього свого життя. І навчаємо один одного саме ми. Ми вчителі, і ми ж учні.

7. Почуття єдності

Головне правило сімейного етикету - родина важливіша за все. І всі рішення, які безпосередньо чи опосередковано стосуються інших членів сім'ї, приймаються спільно. Якщо в сім'ї є проблема, що стосується дітей, наприклад, фінансові складності, які потягнуть за собою скорочення бюджету на розваги або відмова від деяких гуртків і секцій, це необхідно обговорювати у присутності дітей. Діти повинні і мають право знати про труднощі, з якими доводиться стикатися їхнім батькам, так вони вчаться співчуттю і самообмеженню. Виховуйте у своїх дітях і всіляко підтримуйте ідею спільності та єдності вашого осередку суспільства. Це запорука міцної і щасливої родини.

За матеріалами womanway.com.ua

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас