Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Беремо активну участь у розвитку та навчанні дитини

Беремо активну участь у розвитку та навчанні дитини
 

Вчителі в школах роблять все можливе, але їхній час спілкування з кожним з дітей дуже обмежений. Вони намагаються пояснювати так, щоб було зрозуміло кожній дитині, але їм все одно не обійтися без нашої допомоги – допомоги батьків у позашкільний час. І найкраще тут, що ми можемо зробити – це показати дитині, як вона може використовувати отримувану інформацію та навички, як користуватися ними в повсякденному житті.У цій статті мова піде не про цілеспрямовані навчальні заняття з дитиною, а про повсякденні справи, в яких ваша дитина може ефективно навчатися, використовувати і зміцнювати знання, отримані в школі.

Нехай дитина допомагає вам готувати їжу для всієї родини. Сходіть разом в супермаркет і купіть все необхідне. Тут на кожному кроці у вас буде можливість потренуватися у читанні та математиці. Прийшовши додому, виберіть разом страву, яку будете готувати, а заодно, розкажіть дитині, навіщо людині треба їсти, які продукти потрібні для того, щоб підтримувати здоров'я, яка користь від кожного з них. А під час приготування, знову потренуйтесь рахувати івідміряти, попросивши дитину подати 5 помідорів або 3 огірка, відсипати 300 гр борошна або половину склянки цукру.

Рутинна домашня робота також сповнена корисних уроків. Нехай дитина допоможе вам завантажити прання: відсортує речі за кольором, щільністю тканини, написам на бірках. Попросіть малюка допомогти скласти речі після прання: нехай складе рушник навпіл, а потім ще втричі. Нехай розкладе шкарпетки по парах і порахує, а потім, коли ви заберете його шкарпетки, потренується у відніманні. Такі прості заняття допоможуть дитині освоїти корисні навички класифікації і повторити найпростіші арифметичні дії. І в цей же час вона допомагатиме вам з роботою по дому!

Вирушаючи на шашлики, ви також можете вивчати арифметику на кожному кроці: потрібно принести 5 дров, нанизати по 6 шматочків м'яса на шампур. Крім того, під час прогулянки на природі або в парку ви можете розповісти про рослини, дерева, птахів і тварин. Хто як виглядає, чим харчується – це будуть основи природознавства.

Прогулянка ввечері під зоряним небом допоможе закласти інтерес до атрономіі – вашому малюкові дуже цікаво буде шукати на небі сузір'я, які ви йому покажите, і спостерігати, як з дня в день місяць то прибуває, то убуває. Урізноманітнити прогулянки допоможуть і пісеньки. При чому, це не обов'язково повинні бути існуючі тексти – придумайте свої і спробуйте складати рими. Адже пісеньку або віршик можна придумати практично про що завгодно!

Коли мова йде про навчання наших діток, ми, батьки, їхні кращі вчителі. Щоденні справи переповнені можливостями навчати і розвивати дитину. Ви навіть можете вже це робити і не здогадуватися, яку користь це приносить малюкові. Завжди заохочуйте дитячу фантазію і цікавість, придумуйте нові способи залучити малюка в навчальні ігри і заняття, намагайтеся отримувати користь і знання з кожної ситуації.

Автор: Сальнікова Анна
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас