Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Розвиток дитини по місяцях (вступна стаття)

Розвиток дитини по місяцях (вступна стаття)
 

Розвиток кожної дитини – річ дуже індивідуальна. Хтось починає рано ходити, хтось, натомість, радує батьків все новими і новими словами (інтенсивно розвивається мова), а у когось у рік вже повний рот зубів. Тому не хвилюйтеся, якщо Ваша дитина не вміє ще того, що вміють сусіди-ровесники, уважніше придивіться, проаналізуйте, і Ви зрозумієте, що Ваш малюк також має дуже вагомі досягнення, але у іншій сфері. Темпи розвитку є не настільки визначальними, важливішою є послідовність у розвитку. Повільно? - Зате впевнено, крок за кроком, сходинка за сходинкою, не перескакуючи через одну.Зазвичай, читаючи подібного роду статті, матері починають знаходити багато невідповідностей у розвитку своєї дитини і вказаних норм. Це пояснює той факт, що кожен організм розвивається по-своєму, за індивідуальною схемою (про що вже говорилося на початку статті). Особливо вразливими є молоді матері, які народили своїх первістків. Саме вони зазвичай найбільш прискіпливо вивчають різні педіатричні схеми і таблиці, бажаючи вирахувати, чи йде їх малюк «в ногу» з офіційними нормами, чи, не дай Бог, відстає. Ось тут і починається паніка. Ми хочемо Вас наперед застерегти від подібної реакції. Не варто робити поспішних хибних висновків про розвиток та здоров’я Вашої крихітки. Не засмучуйтеся, якщо у Вашої дитини немає ще тих досягнень, які притаманні її віку згідно з тими чи іншими нормами, на все свій час, у кожного організму свої норми.

Нехай цей цикл статей «Розвиток дитини по місяцях» стане для Вас своєрідним «путівником» по дорозі перших, дуже важливих і відповідальних років життя Вашої дитини, який не спонукатиме «підганяти» дитя під будь-які графіки чи схеми, а лише допоможе розставити основні акценти на цьому шляху та більш впевнено орієнтуватися у загальних нормах, які, проте, зовсім не обов’язково Ваше маля наслідувати один в один.

Намагайтеся помічати усі, навіть найменші досягнення Вашої крихітки і щиро радійте їм!

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас

Схожі статті

|

Розвиток дитини по місяцях: 8 місяць життя

За восьмий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 550 г; збільшення в рості – 2 см.

Малюк вже може сісти без сторонньої допомоги і впевнено сидить з прямою спинкою, добре повзає (проте, не всі малята повзають, нехай Вас не лякає, якщо Ваша дитина відмовляється освоювати цей спосіб пересування, вона, швидше за все, зайнята зараз іншими тренуваннями: намагається встати, зробити перший крок). Наступна вершина, яку дитя наполегливо хоче підкорити - вміння стояти, ходити (перехід тіла у вертикальне положення). Деякі сміливці вже вирушають у перші подорожі по кімнаті, тримаючись за опору (все, що трапиться на шляху: меблі, підвіконня, чи просто опираючись на стіну).

Розвиток дитини по місяцях: 7 місяць життя

За сьомий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 600 г; збільшення в рості – 2 см.

Малюк наполегливо відпрацьовує уміння сидіти без сторонньої допомоги, ручки вже не служать опорою. Лежачи на животі – вільно, без особливих зусиль перевертається на спинку. Найближчим часом дитя швидше за все освоїть і повзання.

Розвиток дитини по місяцях: 6 місяць життя

За шостий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 650 г; збільшення в рості – 2 см.

Цей місяць є дуже відповідальним, адже стільки змін відбувається у звичному житті дитини. Потреби маленького організму зростають з кожним днем, тому навіть якщо грудне молоко є у мами в надлишку – воно вже не може покрити їх усіх. Саме тому шостий місяць життя вважається ідеальним для введення першого прикорму. Детально про те, як правильно вводити перші страви, з чого почати та інші цікаві деталі, які стосуються цього важливого етапу в житті малюка, читайте у наших статтях з розділу «Грудне вигодовування».

Розвиток дитини по місяцях: 5 місяць життя

За п’ятий місяць життя дитина повинна набрати у вазі приблизно 700 г; збільшення в рості – 2 см.

Одне з основних досягнень цього місяця – здатність точно взяти предмет рукою (після цього, звісно, відправити його до рота =)). Також, помітним стає стремління дитини сісти, інколи маляті навіть вдається кілька секунд посидіти, опираючись на підлогу витягнутими перед собою руками. Дитя впевнено опирається ніжками об тверду поверхню і стійко стоїть, коли Ви підтримуєте його під пахвами. Якщо ви систематично тренуєтесь в умінні стояти, то можете досягнути вже певних успіхів до цього часу – маля стоїть, тримаючись за Вас руками (без підтримки під пахви).