Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Корисні поради: як чистити вушка маленькій дитині

Корисні поради: як чистити вушка маленькій дитині
 

Навіть такі прості речі, як чищення вух, здадуться вам досить складними, якщо ви будете робити це своїй новонародженій дитині. Чистити вушка дитині необхідно для видалення не тільки сірки, але і відмерлих клітин шкіри, які можуть накопичуватися в складочках.


Не думайте, що сірка може викликати інфекцію або погіршити слух малюка; вушна сірка - це природна речовина, яка допомагає затримувати мікроби та інші сторонні організми, запобігаючи їх попаданню у внутрішнє вухо. Але якщо ви бачите, що у дитини сірка виробляється занадто інтенсивно, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.

Досвідчений лікар може професійно (більш ретельно) очистити дитячі вушка від накопиченої сірки. Проте вам доведеться регулярно робити це і вдома. І дуже важливо навчитися робити це правильно, щоб не нашкодити здоров'ю дитини, не занести інфекцію і не пошкодити барабанну перетинку.

Як правильно чистити вушка немовляті

Чистіть вушка дитині під час купання. Купання – найкращий час для чищення дитячих вух. Поки вони вологі, вам буде легко очистити їх від сірки. Візьміть вологу ганчірку і витріть зовнішню поверхню вуха. Після цього, протріть вушко зсередини, приділяючи особливу увагу складочкам вушної раковини.

Протирайте дитячі вушка теплою ганчірочкою . Купаючи дитину, кожного разу протирайте її вушка теплою вологою ганчірочкою. Якщо ви будете робити це регулярно, цього буде більш, ніж достатньо, і додатково чистити дитині вуха не знадобиться.

Не користуйтесь ватяними паличками для чистки дитячих вух! Ні в якому разі не засовуйте ватяну паличку в дитяче вушко. Це стосується й інших предметів - вглиб дитячого вушка лізти не можна. Таким чином ви можете пошкодити барабанну перетинку, що спровокує ускладнення.

Використання вушних крапель. Іноді очистити дитячі вушка від сірки тільки за допомогою вологої ганчірочки буває складно. У цьому випадку на допомогу приходять дитячі вушні краплі. Але перш, ніж купувати ті чи інші краплі, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Не користуйтесь домашніми засобами. Є чимало людей, які використовують різні домашні і народні засоби для очищення вух дитини, які не підтримує сучасна медицина. Як би вам не радили один з них, не варто експериментувати на дитині – ви можете їй зашкодити. Якщо у вас виникли проблеми, краще зверніться до лікаря.

Не чистіть дитячі вушка, коли вони сухі. Таким чином, ви можете викликати подразнення на ніжній дитячій шкірі і навіть подряпати її. Використовуйте тільки теплу вологу ганчірку, і намагайтеся чистити вушка дитині під час купання.

Будьте обережні. Малюк не обов'язково буде вам сприяти у спробах почистити йому вушка. У будь-яку секунду дитина може почати крутити головою, тому чистьте вушка акуратно і не поспішаючи – це допоможе уникнути випадкових травм.

Автор: Сальнікова Анна
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас