Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Зимові прогулянки з малятами

Зимові прогулянки з малятами
 

Зимові прогулянки з дитиною, коли на вулиці морозець, - дуже корисні, адже вони зміцнюють імунітет, сприяють фізичному та психічному розвитку дитини. Перебування на свіжому повітрі ніколи не буває зайвим.Що стосується температурних обмежень - з дитиною до року, яка проводить прогулянку у колясці, рекомендують виходити на вулицю, якщо температура повітря на дворі не нижче -7°С. Дещо старші дітки, які вже можуть самостійно ходити, бігати (а відповідно – проводять прогулянку активно рухаючись), чудово почуватимуться на вулиці і при температурі до -15°С.

Батькам потрібно пам’ятати, що обмін речовин у дітей відбувається дещо швидше, ніж у дорослих, тобто не можна за своїми відчуттями судити про те, чи холодно (спекотно) зараз дитині. Адже обмін речовин, про який йшлося вище, супроводжується виділенням тепла. Оскільки у дітей він проходить інтенсивніше – то й виділення тепла також проходить активніше. Це все ми до того, що одягаючи маля на прогулянку, не перестарайтеся з одягом (особливо, якщо дитина активна, багато бігає, стрибає і т.п. під час прогулянки). Набагато небезпечніше спітніти, а потім остигнути, ніж змерзнути через те, що бракувало якогось светрика. Не забувайте, що перш за все, малюку має бути комфортно, одяг не має заважати йому рухатися. Доречно (особливо, коли надворі кучугури снігу) - одягти комбінезончик чи курточку, які не промокають, адже, швидше за все, малюк захоче покачатися в сніжку ;), пограти в сніжки (тому запасні рукавички теж варто прихопити з собою, збираючись на зимову прогулянку).

Чи є обмеження в часі?

З немовлям бажано гуляти хоча б півгодини-годину на день, з дітками дво-три річного віку – годину-дві (залежно від температури і вологості повітря; правило «чим більше – тим краще» залишається в силі). Можна, наприклад, гуляти в кілька етапів: годину зранку і годину після обіду.

Вдалої Вам прогулянки! ;)

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас