Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Який вітамін найбільше потрібен нашому організму взимку?

Який вітамін найбільше потрібен нашому організму взимку?
 

Ми багато знаємо про користь вітаміну С, адже він незамінний в процесі лікування застудних захворювань, грипу; жінки добре знають про необхідність вітаміну Е та А для краси і пружності шкіри. Але про вітаміни групи В ми практично нічого знаємо… А даремно, адже ця група вітамінів відіграє важливу роль у клітинному обміні речовин, підтримує імунітет, необхідна для нормального функціонування нервової системи. Саме зараз, взимку, нашому організму особливо потрібні ці вітаміни!Першою ознакою того, що організму не вистачає вітамінів групи В є погіршення стану шкіри, волосся та нігтів, поява роздратованості, депресія. Всі перелічені симптоми дуже часто з’являються саме з приходом осені і зими, що є ще одним підтвердженням того, наскільки важливо саме зараз, під час холодів, подбати про відновлення запасів вітамінів групи В в нашому організмі.

Які вітаміни входять до групи В? Вітамін В1 (тіамін), вітамін В2 (рибофлавін), вітамін В3 (ніацин, або нікотинова кислота), вітамін В5 (пантотенова кислота), вітамін В6 (піродиксин), вітамін В7 (біотин), вітамін В9 (фолієва кислота), вітамін В12 (ціанокобаламін).

В яких продуктах містяться заповітні вітаміни групи В? Насамперед джерелом даних вітамінів є злакові та дріжджовий хліб. Також, вони містяться в картоплі, рибі (тунці), бананах, бобових, горіхах, яйцях, томатному соці, перці чилі, печінці, моркві (вітамін В6), буряку (В7), молочних продуктах, гарбузовому насінні, сочевиці. Якщо дефіцит вітамінів групи В в організмі є значним, лікар може призначити дані вітаміни в таблетках чи ін’єкціях.

Існує одна особливість: вітаміни групи В розчиняються у воді, тому вони не зберігаються довго в організмі, швидко виводяться з нього. Саме тому важливо постійно поповнювати їх запаси (що особливо актуально для дитячого організму).

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас