Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Мультфільми: чого вони вчать

Мультфільми: чого вони вчать
 

Мультфільми займають далеко не останнє місце в дозвіллі сучасної дитини. Сьогодні набагато складніше зацікавити дитину книгою або пізнавальної грою, ніж мультфільмом. Так, чесно кажучи, і більшість батьків потурають своїм дітям у цьому, адже куди простіше включити мультик на комп'ютері і піти спокійно займатися своїми справами, ніж повчити дитину чомусь корисному.

Мозок дитини подібний мочалці – він вбирає величезну кількість інформації протягом дня, і від того, якого роду буде ця інформація, залежить поведінка дитини. Через мультгероїв і головних персонажів у малюка формується модель поведінки, будуються поведінкові лінії для різних ситуацій. А тепер давайте подумаємо, чого можуть навчити деякі сучасні мультфільми...

Хлопчаки, які дивляться мультфільми про ніндзя, бійців і воїнів, бачать в них уособлення дорослого чоловіка, який всі проблеми може вирішити тільки за допомогою грубої сили, не допускаючи навіть думки про те, що може бути не правий і ніхто йому не указ, а потім батьки дивуються, звідки в дитині стільки агресії. А чого ще такий мультик навчить вашу дитину?

У мультиках для дівчаток ситуація нічим не краща. Головні героїні дитячих мультиків виглядають надто зріло, та й їхня поведінка часто занадто вульгарна. Ці «героїні» б'ються з ворогами, вбиваючи їх, через що втрачається грань розуміння того, хто кого має захищати дівчинка хлопчика чи таки хлопчик дівчинку.

До речі, а ви ніколи не замислювалися, де батьки головних героїв, і яку роль вони відіграють в мультсеріалі? В основному про них навіть не згадується, ну а в кращому випадку вони відіграють якусь епізодичну роль. Подібні моменти руйнують розуміння цінності сім'ї та вбивають бажання в майбутньому мати власну.

Ні, далеко не всі мультфільми такі вже погані. Сьогодні, як і в радянський час, є багато хороших мультиплікаційних робіт, які навчають і виховують майбутнє покоління - такі мультики українською ви знайдете на сайті mult-karapuz.com. Раніше, у Радянському Союзі усі мультики проходили перевірку, тому всі мультфільми, випущені в СРСР можна сміливо включати дитині, не переживаючи за її психіку. У них головні герої завжди добрі і чесні, люблять тварин і цінують батьків і друзів, а люди схожі на людей.

Серед західних мультфільмів теж є чимало хороших, до них можна віднести: «Сім'я чомучок», «Невгамовні», «Мій сусід Тоторо», «Дорога на Ельдорадо», «Леді і бродяга», «Качині історії», «Чіп і Дейл поспішають на допомогу» і тому подібні мультфільми, в яких людські цінності ставляться понад усе.

То ж перед тим, як включити своїй дитині черговий мультфільм, перегляньте його самі, щоб побачити, чого він навчить вашу дитину, і що відкладеться у неї в голові.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас