Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Великодні обряди і звичаї

Великодні обряди і звичаї
 

Серед найбільших свят у християн – радісна та урочиста Пасха – Христове Воскресіння. Власне, це свято утверджує основну ідею християнської релігії: як воскрес Христос, так і всі люди колись воскреснуть до нового вічного життя.Існує багато традицій, які стосуються світлого празнику. Найперше, варто згадати про християнське вітання, яким люди послуговуються впродовж пасхального часу (до свята Вознесіння Христа) – «Христос Воскрес!» (відповідають «Воістину воскрес!»). Євангеліє описує, що вперше таке вітання вийшло з уст ангела, який звертався до мироносиць при Господньому гробі (коли сповістив їм радісну звістку). Цим чудовим привітом ми висловлюємо нашу щиру радість та віру.

Улюбленим всіма є звичай благословення на Великдень їжі. Відбувається воно урочисто, на церковному подвір’ї. Після благословення дані страви звільняються від посту на весь Світлий Тиждень (тиждень після Пасхи). Центральне місце в традиційному великодньому кошику, поряд з паскою, займають крашанки і писанки. Чому саме яйце має таке важливе місце в переліку пасхальних символів? – Бо уособлює нове життя.

З крашанками та писанками пов’язані різні великодні ігри. Наприклад, одною з найпопулярніших ігор такого плану є гра в «навбитки». Вона полягає в тому, що один тримає в руці крашанку, носиком (більш гострою частиною) догори, а другий б'є по ній носиком свого яйця. Потім, інший б’є своєю крашанкою по протилежному кінці крашанки «суперника». Чия крашанка розіб'ється з обох кінців, той програв: він віддає свою крашанку переможцю.

Ще один чудовий звичай – збиратися біля церкви в Пасхальні дні та виводити гаївки. Товариство (переважно молодь), яке збиралося (та й зараз подекуди збирається) таким чином висловлює свою радість, в такий спосіб долучається до святкування. Чому б не відродити давню традицію? Тим паче, що не складно знайти сценарії подібних дійств, ідеї та детальний опис усіх нюансів.

Отже, бережімо традиції, плекаймо їх у свої сім’ях! Особливо сприйнятливими до таких речей є діти: вони залюбки братимуть участь в усіх обрядах, гратимуть традиційні іграх, адже сприймають все з відкритим серцем та вірою. Є чому повчитися в них і нам, дорослим.

Веселих Вам свят!

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас