Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Літо наближається: основні правила прийому сонячних ванн для дітей

Літо наближається: основні правила прийому сонячних ванн для дітей
 

Наближається сезон відпусток, літнього відпочинку, гарячого сонечка…

Природно, що багатьох батьків цікавлять питання на зразок: «Як довго малечі можна перебувати на сонці?», «Чи є якісь правила прийому сонячних ванн для дітей?», та й взагалі, «У засмаганні більше користі чи шкоди?».Засмага – це потемніння кольору шкіри, внаслідок впливу ультрафіолетового випромінювання, під час якого у нижніх шарах епідермісу відкладається пігмент меланін. Під дією ультрафіолетових променів активізується утворення вітаміну D, який необхідний нашому організму (особливо дитячому) для кращого засвоєння кальцію та фосфору. Також, доведено, що під дією ультрафіолету значно збільшується кількість антитіл в крові, а це підвищує опірність організму до інфекційних і вірусних захворювань. Проте, йдеться лише про помірне засмагання, надмірне ж опромінення ультрафіолетом може спричинити зворотній ефект: послабити імунну систему.

Основні правила прийому сонячних ванн для малечі

У дітей здатність шкіри захищатись від дії ультрафіолету – низька, тому батьки мають ретельно слідкувати за тим, скільки часу малята перебувають на сонечку, та піклуватися про додатковий захист дитячої шкіри.

До 3-4 років малюкам не можна перебувати під прямими сонячними променями без додаткового захисту. Тому приймати сонячні ванни краще під парасолькою, або в тінистій місцевості (це виключає загрозу опіків шкіри, але шкіра все одно буде піддаватися впливу УФ - променів). Також, не забувайте про те, що найкращою порою для приймання сонячних ванн (особливо з дітьми) є ранковий період (до 11.00) та вечірній (після 17.00), в цей час сонечко є найбільш лагідним до нашої шкіри. Наявність панамки, косинки чи легкої шапочки на голові дитини – обов’язкова умова, яку не можна ігнорувати! Для малечі до 3 років актуальними будуть і легкі маєчки та трусики, не варто підставляти сонцю дуже великі площі тіла, адже шкіра малят дуже чутлива, захисні функції її мізерні.

Слідкуйте за тим, щоби діти багато пили, відпочиваючи на пляжі, чи просто гуляючи на вулиці в сонячну погоду, аби не допустити зневоднення організму. Дитячий сонцезахисний засіб (краще крем або молочко) має бути гіпоалергенним, бажано без барвників і ароматизаторів. Наносити його потрібно перед виходом на вулицю і після кожного купання у водоймі чи басейні. Ступінь захисту обирайте, враховуючи кольоротип дитини (для світловолосих і світлошкірих – більш високий ступінь захисту).

Вдалого Вам відпочинку!

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас