Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Годування грудьми: як це робиться?

Годування грудьми: як це робиться?
 

Щоби години годувань були радісними і приємними для Вас та малюка, варто продумати все до деталей.

Комфорт і зручність – те, чого Ви прагнете в першу чергу, тому облаштуйте своє "гніздечко", в якому буде відбуватися приємний процес годування. Деяким жінкам зручно годувати в глибоких кріслах з підлокітниками, чи в кріслах-качалках, іншим до вподоби годувати на дивані, обклавшись подушками та поставивши стільчик під ноги, або й лежачи.Під час годування грудьми, буває, наступає сильне бажання попити, мучить спрага, тому доречно буде заздалегідь приготувати собі чашечку чаю, поставити поряд склянку соку чи звичайної негазованої води.

Не найкращий варіант - засідати перед телевізором, годуючи маля, присвятіть ці хвилини виключно спілкуванню з дитиною, все, що на думці у мами - малюк "всмоктує з молоком".

Дуже важливо правильно обрати положення для годування, адже, якщо поза буде незручною, то напружені м'язи швидко почнуть боліти, доведеться змінювати положення, що може не сподобатись малюку (адже його відволікають від такого приємного процесу!). Незручно може бути і самій дитині.

Існує декілька найбільш поширених поз для годування грудьми. Найпопулярніша, можна навіть сказати "класична", коли мама сидить, тримаючи дитя на одній руці, його животик притиснутий до маминого живота, головка лежить на згині ліктя, долонею мама притримує малечу під попку. Важливо, аби дитина лежала прямо, не відкидаючи і не повертаючи голівку на бік - це дуже незручно. Мамі також не варто нахилятися над малечею - спина швидко почне боліти від напруження, тому краще підкласти під руку подушку, щоби маля трішки "піднялося". Обличчя дитини має знаходитись навпроти груді, інакше маля буде відтягувати сосок, що може призвести до його пошкоджень і, як наслідок – появи болючих тріщинок.

Годувати дитину лежачи рекомендують в перші дні після кесаревого розтину, або після пологів з розривами, коли жінці не можна сідати протягом певного періоду, а також для годування при спільному сні мами і малюка. Коли Ви обираєте таке положення, дитя має лежати навпроти Вашої груді, на боку. Така поза подобається багатьом жінкам і вони обирають саме її в якості найпопулярнішої. Адже в такому положенні легше розслабитись, відпочити під час годування в повній мірі.

Декому до вподоби поза, коли малюк лежить зі сторони тієї груді, яку Ви йому даєте, наче збоку від мами, ніжки його заведені за мамину спину. Долонею жінка притримує потилицю малюка, а на згині її ліктя – попка малечі.

Варто освоїти бодай дві пози, це допоможе у випадку появи застійних явищ у грудях чи тріщинках сосків. Адже чергуючи положення при годуванні, змінюється і навантаження на різні ділянки ореоли, що дозволяє "відпочити" та зажити травмованим місцям. Також, це гарна профілактика застійних явищ у грудях, адже дитина, при чергуванні положень, в яких вона смакує груди, краще висмоктуватиме молоко з різних секцій груді (в одному положенні маля краще висмоктує, наприклад, внутрішні секції, в іншому – праві верхні і т. д.).

Ще одне питання, яке стосується грамотної організації процесу грудного годування: чи потрібно мити груди перед кожним годуванням (з милом, чи обробляти їх якимось дезінфікуючим розчином)? Лікарі і фахівці з грудного вигодовування стверджують, що робити цього не потрібно, а дана процедура є своєрідним міфом, який себе по-троху відживає. Такі маніпуляції з груддю (миття з милом чи обробка дезінфікуючими розчинами) лише сушать шкіру (що є кроком до появи тріщинок на сосках), позбавляючи її природнього біологічного захисту, змінюють запах і смак, що може не сподобатись малюку. Краще видавити (звичайно, тільки чистими руками) декілька крапель молока і змочити ними сосок перед тим, як даватимете груди дитині. На ареолі знаходяться залози, що виділяють антибактеріальну змазку. Цього, разом зі щоденним прийомом душу, цілком достатньо, аби не турбуватись про гігієну під час годування грудьми.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас