Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Жіноче здоров´я: які обстеження необхідно проходити у гінеколога щорічно?

Жіноче здоров´я: які обстеження необхідно проходити у гінеколога щорічно?
 

Часто ми ігноруємо, або по кілька разів відкладаємо відвідування кабінету гінеколога, мотивуючи це хронічним браком часу, тим, що нас нічого не турбує, або просто своєю неприязню до різних лікарняних кабінетів і процедур. Проте, якщо Ви справді піклуєтесь про своє здоров'я, - хоча би раз в рік маєте пройти профілактичний огляд у гінеколога та зробити, насамперед, два види обстеження: лабораторне дослідження спеціальних мазків на флору і на цитологію.


Погодьтеся, краще знайти час на обстеження, ніж потім картати себе за недбалість, лікуючись від недуг, які можна було б попередити. 

Перелічені вище обстеження є дуже важливими, адже мазок на флору - це лабораторне мікроскопічне дослідження, що дозволяє вчасно виявити запальні процеси та призначити лікування. Для усіх здорових жінок дане дослідження рекомендують проходити 1 раз на рік, тим же, кого турбують біль та дискомфорт в низу живота чи ділянці статевих органів, мазок додатково призначає лікар. Також, це дослідження є обов'язковим для тих, хто планує вагітність, або вже чекає дитину.

Інше дослідження, яке є обов'язковим – це мазок на цитологію, який дозволяє виявити відхилення клітин шийки матки. Основне завдання даного дослідження - вчасно виявити ракові захворювання і ті, які їм передують. Аналогічно з попереднім дослідженням, мазок на цитологію вартує робити раз на рік усім здоровим жінкам, та, за призначенням лікаря, тим, хто має певні скарги на жіноче здоров'я. Робиться дане дослідження і при плануванні вагітності, або коли Ви визначаєтесь із засобами контрацепції.

Перелічені процедури є безболісними, рекомендують їх здавати на 5 день циклу. Перед проходженням цих досліджень не можна спринцюватися, також потрібно припинити використання вагінальних контрацептивів, утриматися від статевих контактів.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас