Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Алергія на сонце у дітей

Алергія на сонце у дітей
 

Якщо після прогулянки в сонячну погод Ви черговий раз помітили почервоніння чи висипку на тілі дитини, яка свербить і поколює, можливо, мова йде про алергію на сонце, або, як називають її медики, фотодерматоз. Провокують такі реакції організму УФ-промені в купі із рядом інших чинників.Звісно, далеко не кожен організм реагує таким неприємним чином на сонце. В так званій "групі ризику" світлошкірі діти, особливо власники веснянок. Також додає ймовірності отримати алергію на сонце прийом деяких протизапальних препаратів, ослаблений імунітет, хронічні хвороби, порушення в обміні речовин.

Симптоми фотодерматозу дуже схожі на симптоми будь-якої іншої алергії, наприклад харчової, але розпізнати алергію на сонце, з поміж інших її видів, можна проаналізувавши місця локалізації шкірних висипів. Найчастіше фотодерматоз вражає ділянки обличчя, які найперше попадають під сонячні промені: чоло, підборіддя, вушні раковини, найрідше висип вражає руки і ноги. Окрім почервоніння, набряку, висипу, інколи на тілі постраждалого можуть з'являтися пухирі, які сильно свербять. Алергія на сонце має сезонний характер і загострення, природньо, починається у весняно-літній період.

Що робити?

В першу чергу, необхідно обмежити перебування дитини на сонці: не дозволяйте малечі засмагати чи просто гратися під яскравими променями до повного зникнення висипів на шкірі. В цей період, виходячи на вулицю, одягайте дитину відповідним чином: кофточка з довгими рукавами, штанці, головний убір з широкими полями. Всі деталі одягу мають бути із натуральних тканин.

Якщо дитину турбує сильний свербіж і печіння, можна дати їй антигістамінний препарат з протисвербіжною дією, який обов’язково має бути в Вашій домашній аптечці.

Не зволікаючи зверніться за допомогою до лікаря. Це має бути не лише педіатр, добре було б проконсультуватися з дерматологом, алергологом.

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас