Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Веснянки: чому вони з´являються і як їх мінімізувати?

Веснянки: чому вони з´являються і як їх мінімізувати?
 

Хтось вважає веснянки вдалим доповненням власного образу, когось вони дратують і доставляють чимало клопотів. То як можна ефективно боротися з сонячними "поцілунками" і чому вони, власне, з'являються – про це будемо вести мову в даній статті.Чому з'являються веснянки?

Веснянки - це успадкована особливість шкіри, яка проявляється пігментними плямами овальної або круглої форми від світло-жовтого до темно-коричневого кольору. Локалізуються веснянки на тих ділянках, куди найбільше потрапляють сонячні промені: обличчі, шиї, руках, зоні декольте та на плечах. Веснянки є наслідком надмірного накопичення у шкірі пігменту меланіну, який береже шкіру від шкідливого впливу УФ-променів. Через це, веснянки частіше бувають у світлошкірих людей, в яких знижений вміст меланіну. Саме у весняно-літній період кількість веснянок збільшується, вони стають більш вираженими, адже збільшується і вплив сонячних променів. З віком кількість веснянок зменшується.

"Профілактика" веснянок

Щоби запобігти появі ластовиння (чи його потемнінню), у весняно-літній період слід намагатися максимально захищати шкіру від сонячного випромінювання. Одягайте просторий одяг із натуральних тканин (льону чи бавовни) світлих кольорів – він має накривати усі ділянки тіла з веснянками. Щоби захистити обличчя, одягніть капелюх з широкими полями, користуйтеся парасолькою. Сонцезахисні засоби також мають бути у Вашому арсеналі, обирайте ті, які мають високий ступінь захисту від сонця (індекс SPF від 15 і вище, для обличчя - з SPF 50 одиниць).

Якщо Вам не подобаються веснянки, слід обмежити в своєму раціоні гострі страви, не вживайте їжу із синтетичними барвниками (адже такі продукти підвищують чутливість шкіри до сонячних променів). На противагу, Вам потрібно їсти більше овочів і фруктів багатих вітаміном С, РР.

Щодо використання косметичних засобів у боротьбі з веснянками, тут Вам слід бути дуже обережними, адже лікувати будь-які пігментні плями без консультації лікаря ризиковано. Якщо ж лікар підтвердить, що дана пігментація – справді веснянки, можете спробувати спеціальні косметичні засоби для відбілювання шкіри, народні рецепти. Знебарвлювальним ефектом найбільш відомі огірки, лимон, хрін, квашена капуста, грейпфрут (проникають глибоко в шкіру і окислюють темний пігмент веснянок). Протирайте цими продуктами (тим, який Вам більше до вподоби) шкіру двічі на день, при щоденному застосуванні ефект стане швидко помітним!

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас