Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Клімакс: не хвороба, а специфічний стан жінки

Клімакс: не хвороба, а специфічний стан жінки
 

Клімакс... Цей термін овіяний безліччю міфів, все тому, що наступає менопауза у жінок в різному віці та проявляється різними симптомами.Отже, що таке клімакс і коли його чекати?

Клімакс – це природній процес, який пов'язаний зі згасанням функції яєчників. Настає менопауза найчастіше у віці 45-50 років. Ще на ранньому її етапі відбувається зміна гормонального фону в жіночому організмі: менструальний цикл стає нерегулярним, а згодом місячні і зовсім зникають (через дефіцит естрогену яєчники більше не виробляють яйцеклітин, жінка втрачає репродуктивну функцію). Окрім цього, змінюється біохімічний склад крові, знижується щільність кісток, еластичність шкіри та кровоносних судин.

Незважаючи на те, що перебіг клімактеричного періоду супроводжується в жінок різними симптомами, можна, все ж, виділити «найпопулярніші» із них. Це: припливи, перепади артеріального тиску, дратівливість, порушення сну, надмірна пітливість. Зазвичай, збільшується маса тіла, стають помітнішими зморшки, нігті і волосся стають більш ламкими. Близько 50% жінок у період менопаузи мають надмірні кровотечі. Проте, частина жінок узагалі не відчувають будь-яких змін чи дискомфорту в цей період свого життя.

(!) Навіть, якщо Вам не пощастило бути в їх числі, знайте, що ці явища є тимчасовими і через рік-два усі симптоми зникають. Вікова перебудова закінчується припиненням менструації, в організмі встановлюється рівновага, і жінка знову почувається здоровою.

Як собі зарадити?

Після сорока років кожній жінці варто більш уважно ставитися до власного здоров'я. Серед необхідних обстежень, які слід проводити регулярно: цитологічне дослідження мазків шийки матки, УЗД органів малого тазу, мамографія.

Період менопаузи є невідворотним, але, дотримуючись здорового харчування, контролюючи вагу, займаючись фізичними вправами ще до настання цього періоду, Ви збережете своє здоров'я, продовжите молодість та полегшите симптоми нелегкого періоду. Візьміть за правило стежити за рівнем цукру та холестерину в крові, також після 35 років варто час від часу проводити тест на остеопороз.

Клімактеричний період – новий, більш зрілий період в житті жінки, настання якого – зовсім не привід записувати себе в "бабусі" ;). Будьте здоровими!

Автор: Марта Павлюк
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас