Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чому діти люблять будувати халабуди

Чому діти люблять будувати халабуди
 

Напевно, кожен з вас, коли був маленьким, любив будувати будиночки або халабуди, роль яких нерідко виконували кухонні столи, накриті простирадлом або неймовірні споруди зі стільців, ковдр та диванів. Сучасні діти – теж не виняток. Але чому ж діти так люблять будувати халабудки, і що це означає з психологічної точки зору?Деякі батьки схильні не зовсім вірно трактувати будову халабуд малюком, вважаючи, що таким чином малюк намагається відгородитися від них, і намагаються щось зробити в цьому випадку. Але згадайте себе, хіба ви самі, будуючи халабуди, насправді намагалися відгородитися від батьків? Аж ніяк, напевно вам просто хотілося трохи власного простору.

Так і наші діти, створюючи невеликий куточок для себе, просто потребують власного простору. Поки дитина маленька, всі її речі, швидше – не її власність, а спільне майно родини. Але кожен з нас – особистість, і у кожного є необхідність мати щось своє власне, і діти – не виняток.

З іншого боку, будуючи власну фортецю, дитина, як правило, обігрує якісь ситуації і сценарії, що сприяє формуванню її особистості. Дівчатка вчаться бути жінками, граючи в дочки-матері, влаштовуючи чаювання та салони краси, хлопчики ж прагнуть бути чоловіками, граючи в різноманітні войнушки, тим самим стаючи кращими захисниками.

Психологи стверджують, що якщо дитина будує при вас свій будиночок і грає в ньому, тим самим вона висловлює вам свою довіру, тому як упевнена в тому, що ви не зазіхнете на її простір. А от якщо дитина, навпаки, соромиться будувати при вас шалашик, тоді варто звернути увагу – чи не занадто ви сильно намагаєтеся її контролювати, і спробувати дати малюку трохи більше свободи.

Зрештою, всі ми хочемо, щоб наші діти виросли самостійними і самодостатніми. Такі ігри, як побудова халабуди, сприяють цьому, тому ні в якому разі не варто забороняти дитині будувати власний куточок. Краще, навпаки, допомогти їй, тоді напевне Ви не раз отримаєте запрошення відвідати її маленьке житло.

Автор: Сальнікова Катерина
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас