Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Подорожуємо під час вагітності: поради майбутнім мамам

Подорожуємо під час вагітності: поради майбутнім мамам
 

Як відомо, якщо ваша вагітність протікає без ускладнень, то подорожувати можна під час будь-якого з триместрів. Та все ж вагітним рекомендується подорожувати під час другого триместру. В цей період ранкова нудота набагато слабкіша, ніж у першому триместрі, а втомлюєтеся ви не так сильно, як у третьому. Крім того, вирушаючи в подорож у «цікавому положенні», вам слід врахувати кілька деталей, щоб зробити поїздку максимально комфортною і безпечною.

Поради жінкам, які подорожують під час вагітності

• Якщо ви подорожуєте на літаку, постарайтеся роздобути місце біля проходу, щоб ви могли встати в будь-який момент. Намагайтеся вставати кожні півгодини, щоб пройтися по салону і розім'ятися, а також пийте достатньо води. І пам'ятайте, що після 36 тижня вагітності лікарі та авіакомпанії забороняють майбутнім мамам літати.

• Якщо ви подорожуєте на машині, не знімайте подушки безпеки, тому що при їх використанні користь все ж перевищує ризики для майбутньої мами і дитини (з ними все одно безпечніше).

• Плануючи свій маршрут, переконайтеся, що ви передбачили час на відпочинок, походи в туалет і елементарну розминку. Невелика розминка допоможе уникнути утворення тромбів і зменшить набряклість ніг.

• Якщо ви подорожуєте на машині або автобусі, постарайтеся розбити час в дорозі на блоки не більше 5-6 годин.

• Якщо на вас все ж чекає довга дорога, обов'язково візьміть із собою копії всіх медичних документів і завжди тримайте при собі на випадок непередбачених ситуацій.

• Якщо ви їдете за кордон, будьте обережні зі свіжими фруктами і овочами, молоком, водою і м'ясом, щоб уникнути отруєння, яке, як правило, призводить до зневоднення. Намагайтеся утриматися від сирих овочів і фруктів, пийте покупну воду в пляшках і тільки пастеризоване молоко. А також дивіться, щоб м'ясо і морепродукти, які ви вживаєте в їжу, були ретельно приготовані.

• Якщо ви прямуєте в країну, для в'їзду в яку необхідні щеплення, постарайтеся відмовитися від цієї подорожі. Якщо ж їхати все одно потрібно, то обов'язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, який підкаже, як вам бути в даній ситуації.

• Завжди знаходьте час на те, щоб поїсти. Під час подорожей, особливо майбутнім мамам, рекомендується продовжувати правильно і регулярно харчуватися для гарного самопочуття. Також їжте більше клітковини, так як запори при акліматизації – часте явище.

• Одягаючи ремінь безпеки в машині, користуйтеся і плечовим, і поясним ременями. Крім того, ніколи не натягуйте ремені на живіт: плечовий ремінь пустіть над животиком, а поясний – під ним.

Якщо ви прямуєте за кордон вперше, вам, звісно, знадобиться паспорт закордонний - ви знайдете всю інформацію про його оформлення та поради на http://zpassport.com.ua/. Тут же ви зможете ознайомитися з цінами і подати заявку на оформлення закордонного паспорта у необхідні вам строки.

Автор: Сальнікова Анна
 

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас