Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Корисні продукти для школяра

Корисні продукти для школяра
 

Ми знаємо, що наше харчування має бути збалансованим, тобто включати продукти з оптимальним співвідношенням різних компонентів. Проте, існують спеціальні дієти, спрямовані на підтримання тієї чи іншої системи, органу. І зараз, коли у розпалі навчальний рік, саме час подумати про дієту для мозку школяра.Адаптаційний період часто проходить із труднощами, потрібні значні затрати енергії організму, який ще не перелаштувався на шкільний режим. Тож спробуймо трішки допомогти своїм школярикам.

Виявляється, наш мозок є дуже «ненаситною» частиною організму, він поглинає до 20% калорій, які ми споживаємо! Ось чому для школяра таким важливим є сніданок. Пропустивши ранковий прийом їжі, або замінивши його бутербродом з чаєм, учень вже після першого уроку відчує втому, виснаження, увага буде розсіяною, мозок не зможе повноцінно працювати.

Встановлено, що для нормального розвитку і роботи клітин головного мозку, необхідне достатнє надходження до організму фолієвої кислоти, омега-3 жирних кислот, йоду, цинку та заліза.

Де шукати «підживу» для мозку?

Зелені овочі, злаки, апельсиновий сік багаті на фолієву кислоту, саме тому доцільно, наприклад, замінити традиційний для багатьох ранковий чай апельсиновим соком, або просто включити його в раціон школяра.

Щодо необхідних мозку омега-3 жирних кислот, їх джерелом є жирна риба (тунець, сардини, лосось), також вони містяться у лляній та горіховій олії. Можливо, не так легко буде вмовити дитину з’їсти на сніданок овочевий салат, заправлений лляною олією через її специфічний смак та запах, але запропонувати булку, посипану лляними зернами – це запросто.

Обов’язково візьміть за правило використовувати для приготування страв йодовану сіль, але солити краще вже готові страви, після їх термічної обробки (для збереження корисних властивостей йоду). Використовуйте також морську сіль.

Червоне м'ясо, злаки, бобові – джерело заліза.

Ще один смачний і корисний варіант сніданку, поживного для мозку – курячі або перепелині яйця, до речі, в одній з попередніх статей ми ділилися з Вами ідеями приготування ранкової яєчні, можливо стане у нагоді!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас