Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Що робити, якщо зламалася газова колонка або котел?

Що робити, якщо зламалася газова колонка або котел?
 

З приходом холодів ми починаємо використовувати свої газові колонки та котли набагато інтенсивніше, через що вони можуть виходити з ладу. Насправді причин поломки такої газової апаратури може бути безліч, але якою б не була причина, діяти в цій ситуації треба завжди однаково.

Так як газ є пальною і легко займистою речовиною, його витік може завдати непоправної шкоди всім домочадцям. А значить, ви повинні точно знати, що робити в даній ситуації.

Сигналами тривоги можуть служити:

- Запах газу в приміщенні;
- Полум'я в колонці або котлі має нехарактерний жовтий колір;
- Газовий прилад (колонка, котел) під час роботи видає дивні звуки або сильні вібрації.

Звичайно ж, в таких випадках відразу ж рекомендується викликати майстра з газової служби або компанії з ремонту газових побутових приладів. Ну а поки майстер їде, дотримуйтесь наведених нижче вказівок.

1. Як тільки ви помітили поломку газової апаратури (або хоча б натяк на її несправність), незалежно від моделі і типу приладу, відразу ж перекрийте газовий вентиль на трубі, що веде до нього. Ще краще, якщо ви повністю перекриєте надходження газу в квартиру за допомогою вентиля на трубі ще до газового лічильника. Як зрозуміти, що газ перекритий? В перекритому стані ручка вентиля повинна розташовуватися перпендикулярно трубі, у відкритому – паралельно, за її направленням.

2. Відчувши характерний запах газу в приміщенні, тут же відкрийте вікна, щоб створити протяг. При цьому простежте за тим, щоб в приміщенні не використовувався відкритий вогонь і не включалося освітлення, так як навіть найменша іскра може призвести до миттєвого займання газу в повітрі.

3. Зберіть всю можливу інформацію для майстра газової служби. Щоб швидше й ефективніше усунути неполадку, майстру необхідно якомога більше знати про газовий прилад. Тому, очікуючи майстра, пошукайте документи на нього, якщо таких немає – запишіть марку і модель приладу, а також можливі причини поломки і зовнішні ознаки несправності.

4. Якщо несправний газовий прилад підключений до електрики, його потрібно відключити. Зробити це можна, вийнявши вилку з розетки або, якщо прилад підключений іншим способом, знеструмивши приміщення.

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас