Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Аутизм – вирок?

Аутизм – вирок?
 

Аутизм – проблема, з якою, нажаль, довелося стикнутися не одній сім’ї. Такий діагноз ставлять доволі часто: один випадок на 100-160 дітей. Що ж таке аутизм, як його розпізнати і чи можна подолати проблему?Аутизм – це форма психологічного відчуження людини, коли думки, почуття і бажання підкоряються лише внутрішньому світові. Хворий прагне замкнутися в собі, обмежити контакти із зовнішнім світом, уникати загальноприйнятих норм. У дітей, хворих аутизмом, деякі сфери психіки розвиваються згідно з віковими нормами, часто навіть із пришвидшеними темпами, а декотрі сфери – навпаки, розвиваються із різким відставанням, особливо сфера комунікації: мова, здатність реагувати на соціальні ситуації, адекватно сприймати дійсність. Але це не означає, що дитина-аутист – це обов’язково розумово відстала дитина, а швидше - особлива.

Найчастіше перші ознаки проблеми стають помітними у віці 2-2,5 років: дитина не розмовляє, не розуміє зверненої до неї мови, уникає спілкування з ровесниками, у неї відсутня прив’язаність до батьків. Також, стає помітним, що маля не розуміє певних соціальних ситуацій, поводиться в них нетипово. Діти-аутисти, зазвичай, реагують на шум (окремі звуки можуть їх дратувати), але ігнорують звернену до них мову. З іграшками вони теж поводиться по-своєму: гра має маніпулятивний характер – стукає чимось, возить іграшку туди-сюди, але ніколи не грається в сюжетні, рольові ігри. Специфічно, також, і те, що аутизм часто супроводжується такими психічними розладами, як гіперактивність та неможливість сконцентрувати увагу.

Дуже важливою в такому випадку є своєчасна діагностика: чим швидше виявити проблему – тим більше шансів її подолати. Якщо в дитини є загальні порушення розвитку, але пройдена своєчасна реабілітація, - у 80% випадків вдається уникнути розвитку хвороби. Ранню діагностику має проводити спеціально навчений педіатр, або дитячий невролог.

Лікування передбачає найперше – навчання дитини, стимуляцію її розвитку. Їх здійснюють за допомогою спеціальних вправ, застосування техніки сенсорної інтеграції (відновлення відчуттів), тренування концентрації уваги, моделювання поведінки у різних життєвих ситуаціях.

Отже, можна подолати проблему аутизму при кваліфікованому підході та ранній діагностиці. Аутизм – це не вирок. Слідкуйте за своєю дитиною та не соромтеся звернутися до лікаря при виникненні будь-яких підозр.

Нехай усі дітки будуть здоровими!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас