Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коні, які лікують, або, що таке іпотерапія?

Коні, які лікують, або, що таке іпотерапія?
 

Сегодня большую популярность приобретает иппотерапия – метод лечения, который основан на взаимодействии человека с лошадью, их «общении». Сьогодні великої популярності набуває іпотерапія - метод лікування, який заснований на взаємодії людини з конем, їх «спілкуванні».Чому даний метод є ефективним при лікуванні, зокрема, дитячого церебрального паралічу, синдрому Дауна, аутизму, затримок у розвитку, різних психічних захворювань, нервових розладів, захворюваннях кісток і суглобів (зокрема й сколіозу), є актуальним у реабілітаційні періоди (відновлення після інсульту, після важких травм), помічний при урологічних та гінекологічних проблемах? – Під час верхової їзди в роботу включаються всі основні групи м’язів тіла. Це відбувається на рефлекторному рівні, адже вершник, рухаючись разом з конем, інстинктивно прагне зберегти рівновагу. А вже під впливом фізичних вправ посилюються функції вегетативних систем. Окрім всіх переваг методу з фізіологічної точки зору, контакт з конем дарує людині ще й безліч позитивних емоцій, допомагає розслабитися. Спілкування з конем відбувається невербальним шляхом, адже кінь сприймає образ людини, реагує на його рухи, інтонації, запах і навіть температуру тіла.

Спершу, звісно, вершник сидить на коні доволі невпевнено, якщо є певні проблеми зі здоров’ям (зокрема при різноманітних формах паралічу), можливе сильне спастичне зведення ніг, яке не дозволяє сісти на коня глибоко і зручно. В такому випадку «пацієнт» проводить перші заняття в напівлежачому положенні, відкинувшись назад. Дана позу не є зручною для їзди верхи, але, згодом, вершник сідає все глибше, спина випрямляється, «пацієнт» починає управляти конем. Цей момент є ключовим принципом іпотерапії як методу фізичної реабілітації дітей з обмеженими можливостями. Дитина сама прагне подолати недуг і бачить результати своєї боротьби: стає зручніше сидіти, з’являється можливість управляти конем.

Температура тіла коня вища від температури людини на 1,5 – 2 градуси. М’язи кінської спини розігрівають і масажують м’язи ніг вершника, нормалізують м’язовий тонус та посилюють кровообіг у кінцівках. Коливальні імпульси, які передає кінь, стимулюють діагональні обертальні рухи тулуба, що передаються кінцівкам. М’язи розслабляються, спазми поступово минають. Одночасно з розслабленням ніг йде зміцнення м’язів спини та їхня гармонізація.

Кінь має бути невисокий, із широкою спиною та правильним кроком, а найголовніше – лагідним і терплячим. Найефективнішою іпотерапія є з п’яти до чотирнадцяти років, доки м’язи ще можна розробити.

Успішне застосування методу іпотерапії у лікуванні найскладніших захворювань вже протягом тривалого часу, усмішки щасливих і здорових дітей, які стали такими завдяки даній терапії – найкращий доказ ефективності методу!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас