Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Пігментні плями після вагітності: чи можна їх позбутися?

Пігментні плями після вагітності: чи можна їх позбутися?
 

Чому так буває?

Поява пігментних плям на тілі під час вагітності (які часто залишаються і після пологів) пов'язана з гормональними змінами в організмі жінки. Коли баланс гормонів прогестерону та естрогену у майбутньої мами коливається, меланін, відповідальний за вироблення в шкірі пігменту, розподіляється нерівномірно. Ось і з’являється пігментація. Плід бере багато вітамінів та мікроелементів з організму матері, а це також призводить до змін в обмінних процесах – ще одна причина появи плям на тілі. Зазвичай, після народження дитини пігментація зникає сама собою, адже організм повертається до звичного режиму. Проте, буває й інакше…Як боротися?

Якщо після пологів вже пройшло достатньо багато часу, а пігментація не зникає, зверніться за допомогою до дерматолога-косметолога. Лікар призначить відбілювальні процедури, вірогідно, що це буде саме фотолазерне омолодження, яке висвітлює пігментні плями. Звісно, дерматолог може обрати інший вид процедур, залежно від Вашого конкретного випадку. Загалом же, при наявності подібної проблеми, призначається комплексна терапія.

У боротьбі з пігментацією не забувайте про правильний догляд за шкірою, особливо влітку, коли збільшується рівень інсоляції. За півгодини до виходу з дому нанесіть сонцезахисний крем і, по можливості, в період між 12 та 16 годиною дня намагайтеся уникати впливу прямих сонячних променів на Вашу шкіру, адже вони провокують посилення пігментації.

Можливо, лікар порадить використовувати відбілювальні креми (ті, що мають в своїй основі цинк). Проте пам'ятайте, такий крем не можна наносити безпосередньо перед виходом на вулицю.

Народні засоби

Ви можете, також, спробувати застосувати домашню косметику для боротьби з пігментацією. Зокрема, добрий відбілювальний ефект мають маски з кисломолочних продуктів: накладіть на обличчя кефір (можна йогурт, домашній сир), дайте трохи підсохнути, змийте та нанесіть живильний крем (але не використовуйте одразу відбілювальний крем (після відбілювальної маски), адже це може призвести до пересушення шкіри).

Добре відбілює шкіру маска зі збитого білка та кількох крапель лимонного соку. Також відбілювальними властивостями в народі славляться огірок, відвар петрушки. Останній, до речі, можна заморозити і протирати кубиками замороженого відвару шкіру – матимете і відбілю вальний, і тонізуючий ефект!

Будьте красивими!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас