Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Профілактика застуди: не підпустимо недугу до свого дому

Профілактика застуди: не підпустимо недугу до свого дому
 

Осінь довго радувала нас погожими днями, пригрівала лагідним сонечком, не поливаючи особливо дощами. Але, як не прикро, літо давно закінчилося, наближається зима. І все б нічого, адже в природи, як то співається в пісні, немає поганої погоди, та й кожна пора року прекрасна по-своєму, якби не сезон застуд і грипу, який іде паралельно з приходом осінньо-зимового періоду.Вже майже традиційно з першими вологими і вітряними осінніми днями, приходить нежить і кашель. Мусимо зламати цю тенденцію, адже є багато більш приємних занять, ніж лежати в ліжку з температурою і ковтати таблетки. Особливо прикро, коли хворіє малюк… То що ж робити: чекати, поки застуда добереться і до нас, а може одягатись тепліше? Ми занадто мало знаємо про профілактику застуди. Давайте більш детально про це.

Всім добре відомо, що займатися профілактикою краще і дешевше, ніж займатися лікуванням. Найперше лякає перспектива виникнення різних ускладнень, прийому антибіотиків та поява інших неприємних «супутників» застуди та грипу. Але, чомусь, все одно рідко хто займається, власне, цією профілактикою. Вже коли захворіємо, то обіцяємо собі, що наступного разу обов’язково попередимо неприємну недугу, наполегливо прибігаючи до профілактичних заходів.

То що ж робити, аби менше хворіти?

Перше, що спадає на думку – почати загартовуватись. Справді, слушна ідея, але без фанатизму. Спробуйте завершити звичний тепленький ранковий душ струменем більш прохолодної води, кімнатної температури; наступного дня продовжте тривалість прохолодного душу на кілька секунд, а потім і температуру знизьте, але поступово. Спробуйте обливання (вилийте на себе відро води, обливайтесь з головою), почніть з комфортної температури, плавно її понижуючи. Окрім профілактичного ефекту, матимете ще й тонізуючий – підтягнуту, сяючу шкіру і бадьорий настрій.

Більше часу намагайтеся проводити на свіжому повітрі, гуляйте навіть в похмуру погоду. Але в період епідемії уникайте людних місць. Частіше провітрюйте в приміщенні, де перебуваєте, слідкуйте за режимом вологості повітря (часте провітрювання забезпечить, власне, правильний рівень вологості).

Замість ранкової кави, приготуйте собі і своїм рідним вітамінний напій з плодів шипшини, чорної смородини, калиновий, малиновий, імбирний чай з лимоном (кава вже не така актуальна, адже ефекту пробудження буде досягнуто прийомом прохолодного чи контрастного душу ;).

Споживайте більше овочів, фруктів, адже осінь – багата пора, з асортиментом проблем не буде. Також, належне місце у Вашому раціоні мають займати кисломолочні продукти, бо коли в кишечнику порядок, то й імунітет міцний.

Будьте здоровими!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас