Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Яке молоко краще пити під час вагітності?

Яке молоко краще пити під час вагітності?
 

Вагітність – це період, коли у жінки з'являється безліч питань з приводу нових обмежень. І однією з найважливіших тем для майбутніх матусь є дієта. Що шкідливо, а що корисно для майбутньої дитини? Чого не можна, а що можна, і в яких кількостях? Сьогодні мова піде про молоко, так як вживання цього продукту під час вагітності також оповите безліччю суперечок і найрізноманітніших порад. Отже, спробуємо розібратися в тому, чи варто пити молоко майбутній мамі, і якщо так, то яке саме?Молоко – важливе джерело дієтичного кальцію, особливо для майбутніх мам. Вживаючи необхідну кількість молока під час вагітності, ви зможете задовольнити потребу свого малюка в мінералах. Як показали дослідження, вагітній жінці необхідно від 1 000 до 1 300 мг кальцію на день. Тому молоко є одним з необхідних продуктів для майбутніх мам.

АЛЕ! Перш, ніж налягати на молочко, вам обов'язково слід проконсультуватися у свого лікаря (як, втім, і на рахунок всіх інших нововведень в свій раціон).

А ми поговоримо про те, яке молоко краще пити під час вагітності.

Види молока: яке молоко краще пити вагітним?

Вибір в сучасних магазинах настільки великий, що в ньому легко розгубитися. Як же зрозуміти, яке саме молоко найкраще підійде для вас і вашого малюка? Ми допоможемо вам визначитися з цим нелегким вибором.

1. Знежирене коров'яче молоко. Якщо ви не хочете отримувати зайвих калорій під час вагітності, тоді знежирене коров'яче молоко – ваш вибір. За допомогою певного процесу в коров'ячому молоці видаляються насичені жири, за рахунок чого воно стає більш «легким». Але під час такої обробки скорочується і кількість жиророзчинних вітамінів (A, D, E і C), що містяться в ньому, і які також дуже необхідні майбутній мамі. В одній склянці знежиреного коров'ячого молока міститься 305 мг кальцію і 83 калорії. Так що, випиваючи 2-3 склянки такого молока на день, ви зможете заповнити свою потребу в кальції під час вагітності.

2. Незбиране молоко. В незбираному молоці міститься близько 3,5% жирів. Тому, якщо ви занадто багато набираєте у вазі під час вагітності або уважно стежите за нормальною вагою, воно вам не підійде. Незбиране молоко містить близько 5 грамів насичених жирів на один стакан, і це – 20% від вашої денної потреби. Також в одній склянці такого молока 149 калорій, але і вітамінів, відповідно, в ньому більше.

3. Пастеризоване коров'яче молоко. Яке в молоко (знежирене чи цільне) ви для себе не вибрали, воно обов'язково має бути пастеризованим. Пастеризація являє собою процес нагрівання молока до певної температури і його охолодження, завдяки чому уповільнюється процес розвитку бактерій. «Сире» молоко може бути небезпечним під час вагітності – в ньому можуть міститися бактерії, здатні нашкодити вашому здоров'ю та здоров'ю вашої дитини. Також майбутнім мамам не рекомендується вживати в їжу страви, приготовані з непастеризованого молока.

Коров'яче чи козяче: яке молоко краще підходить вагітним?

Також багатьох майбутніх мам турбує питання про те, яке молоко корисніше для вагітних – козяче чи коров'яче? І далі ми розглянемо переваги і того, й іншого.

Переваги коров'ячого молока для вагітних

• Коров'яче молоко містить вітамін D, що запобігає розвитку гестаційного діабету під час вагітності та сприяє розвиткові майбутньої дитини.

• Вітамін E, що міститься в коров'ячому молоці, є антиоксидантом і захищає організм майбутньої мами від небезпечних бактерій і вірусів.

• У коров'ячому молоці міститься велика кількість кальцію, що сприяє зростанню і зміцненню кісток, що дуже корисно і для майбутньої мами, і для її малюка.

• Також коров'яче молоко містить вітамін A, який зміцнює імунітет, сприяє здоровому розвитку тканин і хорошому зору.

Переваги козиного молока для вагітних

Якщо ви здатні винести своєрідний смак і аромат козячого молока, воно також принесе вам багато користі під час вагітності.

• Козине молоко містить більше білка, ніж коров'яче.

• Козине молоко не таке жирне в порівнянні з коров'ячим.

• Козине молоко сприяє травленню.

• Козине молоко містить вітамін A, який відразу ж безпосередньо засвоюється організмом.

• Козине молоко сприяє виробленню антитіл в організмі завдяки високому вмісту вітаміну B2 (який зміцнює імунітет).

Пам'ятайте, що незалежно від того, яке молоко ви оберете для себе під час вагітності, дуже важливо вживати його в рекомендованих кількостях. Крім того, звертайте увагу на якість продукції. Так, найякіснішим і найкориснішим вважається молоко, яке виробляють фермерські господарства – таке, як продукція ТМ «Молокія», дізнатися більше про яку ви зможете на сайті molokija.com.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас