Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Обережно: шоколад..!

Обережно: шоколад..!
 

Святкові дні для багатьох дітей найперше асоціюються з цукерками, мандаринками та іншими смаколиками, якими їх пригощають спочатку Святий Миколай, згодом Дід Мороз, а потім бабусі й дідусі, тітки і дяді, хресні, з якими традиційно зустрічається родина під час свят. І дуже рідко ми, дорослі, задумуємось над тим, як можемо нашкодити здоров'ю дитини таким неконтрольованим вживанням солодощів та екзотичних фруктів.За даними статистики, аж третина українських дітей страждає від алергії. І саме перелічені вище продукти є першопричиною розвитку діатезу, а з часом і алергічного дерматиту у дітей. Словом, вживання їх у великій кількості може зробити із здорової дитини алергіка. Шоколадні цукерки, горіхи (які часто входять до складу цих цукерок) та цитрусові є лідерами серед продуктів, що провокують всілякі алергічні реакції організму.

Коли ж можна?

Педіатри радять зачекати з цитрусовими та шоколадом до трьох років. А навіть коли дитя досягне цього віку, це не означає, що солодощі можна вживати в необмеженій кількості, безконтрольно. Дуже важливо знати приблизну безпечну кількість – це, орієнтовно, один мандарин (півапельсина) чи два-три цукерки на день. Що також важливо – не з’їсти все одразу, а з деякою перервою, поступово, слідкуючи за реакцією організму.

Хтось може сказати: "Це надто суворо по відношенню до дитини - не давати їй навіть цукерочки аж до трьох років, малюки ж так люблять солодке!". Тому хочеться додати: багато батьків не знають про те, що діти не мають природженої пристрасті до солодкої їжі, проте цю пристрасть дуже легко розвинути, чим успішно займається більшість матусь, підсолоджуючи кашу, пропонуючи солодкі компоти, чаї, знайомлячи піврічних малюків зі смаком магазинного шоколаду і тістечок і т. ін.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас