Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Переходимо на горщик: як зрозуміти, що дитина готова?

Переходимо на горщик: як зрозуміти, що дитина готова?
 

Якщо у вас є малюк, ви напевно роздумуєте про те, коли ж можна буде почати вчити його ходити на горщик? Як зрозуміти, що дитина готова до цього нового досягнення? На жаль, немає одного чарівного віку, коли краще всього починати привчати діток до горщика. Але більшість малюків виявляють інтерес до горщика у віці 24-36 місяців. Як батьки, ви краще за всіх знаєте свого малюка і напевно зможете визначити, коли він зацікавлений і готовий підкорювати «нові вершини».

Також зверніть увагу на наступні ознаки – вони повідомлять про те, що дитина готова вчитися ходити на горщик:

• Ви можете помітити, що дитина цікавиться туалетом (кидає в нього папір, змиває і т.д.).

• Малюк може просити, щоб ви висадили його на туалет (без різниці, чи одягнений на ній підгузник, чи знятий).

• Дитина може самостійно повідомляти про те, що підгузник тільки що був зіпсований (що вона сходила у нього по-маленькому або по-великому).

Якщо вам здається, що малюк готовий до нового досягнення – вчитися ходити на горщик – скористайтеся порадами, наведеними нижче.

Придбайте нову білизну для свого малюка (щільні бавовняні трусики, які добре вбирають), а також симпатичний горщик. І нові трусики, і горщик обов'язково повинні подобатися дитині, щоби вона хотіла ними користуватися постійно.

Виділіть час, коли дитина повинна одягати трусики і ходити в них. Це може бути ранок (до того, як ви кудись підете) або спокійний вечір вдома. Справа в тому, що сучасні підгузники настільки добре вбирають, що дитина може навіть не відчувати, коли їх бруднить. З простими бавовняними трусиками все буде по-іншому.

Крім того, щоб подобатися малюкові зовні, куплений вами горщик обов'язково повинен підходити дитині за розміром. Висаджуючи її на горщик, не наполягайте тільки на цьому варіанті, запропонуйте альтернативу: горщик або туалет. І не дивуйтеся, якщо малюк захоче випробувати обидва варіанти.

Зробіть так, щоб висаджування дитини на горщик супроводжувалося позитивними емоціями. Наприклад, в цей час ви можете читати книги або розглядати в них картинки, співати пісеньки або розповідати кумедні історії. Не перетворюйте привчання малюка до горщика в боротьбу за владу, не змушуйте дитину. В іншому випадку ви можете зазнати невдачі і надовго відбити бажання дитини «навчатися» даному навику.

Успішний «похід на горщик» - вже радісна подія для дитини, тому немає необхідності нагороджувати її за це (балувати солодощами і т.д.). Точно так само не варто і карати дитину за «аварії».

Будьте терплячі. Іноді, звичайно, дуже складно не дратуватися через дитячі «аварії» або слухати, як друзі або родичі обговорюють те, що ваш малюк навчився або досі не вміє робити. Але пам'ятайте, що кожна дитина розвивається за своїм індивідуальним графіком, і ваш малюк навчиться ходити на горщик, як тільки буде готовий. Якщо ж у вас з'явилися сумніви, зверніться до свого педіатра.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас