Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Все, що ви хотіли знати про алергічний риніт

Все, що ви хотіли знати про алергічний риніт
 

Алергічний риніт – це група неприємних симптомів, які виникають, коли ваш організм піддається впливу певних алергенів. Самі по собі алергени, як правило, є нешкідливими речовинами (наприклад, пил або пилок), але у деяких людей вони викликають алергічну реакцію.Коли організм контактує з алергеном, він виділяє гістамін – біологічно активну речовину, призначену для захисту організму від алергенів. Саме гістамін є причиною безлічі неприємних симптомів, серед яких і нежить, і чхання, і свербіння очей. Звичайно ж, це стан сильно впливає на якість повсякденного життя людини. Ось чому так важливо знати якомога більше про фактори ризику, симптоми і лікування алергічного риніту.

Алергени, що викликають риніт

Як правило, причиною виникнення алергічного риніту є пилок, пил, лупа тварин, котяча слина і цвіль. Серед усіх алергія на цвітіння є найпоширенішою. Пилок – один з найпотужніших алергенів, особливо сильно проявляє себе в певні пори року: пилок дерев і квітів найбільш небезпечний навесні, а трав – влітку і восени.

Фактори ризику алергічного риніту

Алергія може з'явитися у кожного, але, як правило, вона передається генетично. Ризик розвитку алергічного риніту збільшується, якщо ваші родичі теж страждали від цієї недуги, а особливо, якщо алергиком була мати.

Також є інші фактори ризику, які можуть викликати алергічний риніт або посилити вже наявну алергічну реакцію. Серед них: сигаретний дим, хімікати, низькі температури, вологість, вітер, забруднене повітря, лак для волосся, деревний дим, чад.

Симптоми алергічного риніту

Розпізнати алергічний риніт можна за наступними симптомами:

- Чхання;

- Нежить;

- Закладений ніс;

- Свербіж у носі;

- Кашель;

- Біль у горлі;

- Сверблячі і сльозливі очі;

- Темні мішки під очима;

- Часті головні болі;

- Алергічні прояви на шкірі, схожі на екзему (занадто суха, свербляча шкіра, можливо, з пухирями);

- Кропив'янка (червоні, іноді сверблячі шишки на шкірі);

- Надмірна втомлюваність.

Лікування алергічного риніту

Як правило, для лікування цього алергічного стану використовують:

- Антигістамінні препарати;

- Протинабрякові засоби;

- Очні краплі;

- Нозальні спреї;

- Імунотерапію (ін'єкції алергену).

Антигістамінні препарати дуже ефективні в боротьбі з алергією, так як вони блокують вироблення гістаміну в організмі. Але перш ніж купувати антигістамінний засіб, ви обов'язково повинні проконсультуватися з лікарем.

Протинабрякові засоби використовуються протягом короткого періоду, щоб зняти закладеність носа і тиск на пазухи. Перед використанням даних препаратів також бажано проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо ви страждаєте від підвищеного тиску.

Очні краплі і нозальні спреї використовуються час від часу, щоб полегшити симптоми алергії. Однак ними не можна користуватися постійно.

Також, якщо у вас сильна алергія, лікар може вам порадити імунотерапію. Це щеплення, що містять алергени, які вводяться в поєднанні з препаратами, що дозволяють контролювати алергічні симптоми. Таке лікування покликане зменшити імунну реакцію організму на певні алергени.

Як запобігти алергічному риніту

Кращий спосіб уникнути алергії – почати боротися з нею до того, як з'являться перші її симптоми. Експерти рекомендують починати лікування ще до того, як, наприклад, настане сезон цвітіння.

Ще один ефективний спосіб боротьби з алергічним ринітом – уникати алергенів. Наприклад, в сезон цвітіння, намагайтеся рідше виходити з дому, приймайте душ відразу, коли приходите з вулиці. Якщо ж алерген у вас вдома, частіше робіть вологе прибирання, щоб позбутися пилу, плісняви та лупи домашніх тварин.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас