Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Коли у дитини хитається перший молочний зуб...

Коли у дитини хитається перший молочний зуб...
 

Почувши, що у вашого малюка почав хитатися перший молочний зуб, ви відчуєте цілу купу емоцій! Хвилювання, сум, радість, гордість... Адже це – один з пам'ятних моментів дорослішання дитини. Але, в той же час, проблема криється в тому, що зуб, який хитається, не випаде відразу, це може зайняти дні і навіть тижні, і цей час тягнеться дуже довго. У цій статті ми розповімо вам, чого очікувати після того, як перший молочний зуб вашої дитини почав хитатися, а також, як допомогти дитині впоратися з цією хвилюючою подією.Якщо ви з малюком давно не були у стоматолога, то зараз – саме час відвідати лікаря, щоб переконатися, що молочні зубки здорові і в процесі заміни на корінні їм не потрібна «допомога». У цьому випадку молочні зубки будуть випадати самостійно, а на їхньому місці з'являться здорові постійні зуби. Але є і деякі показання, при яких за видаленням молочних зубів необхідно звернутися до фахівця. Від вашої уваги до даної ситуації залежить майбутнє здоров'я зубів і ротової порожнини дитини, її дикція і правильний, гарний прикус.

У якому віці у дітей починають хитатися зуби?

Як правило, дитина втрачає свій перший молочний зуб у віці близько 6 років. Якщо у вашого малюка перші молочні зубки почали з'являтися рано, то і змінюватися на корінні вони теж можуть розпочати раніше. Також вважається, що у дівчаток зуби починають мінятися раніше, ніж у хлопчиків. Випадають зубки, як правило, в тому ж порядку, в якому з'являлися: два нижніх центральних різця, два верхніх центральних різця і т.д. Зміна всіх молочних зубів на корінні може зайняти до 6 років.

Чого очікувати?

Ваша дитина повідомить вам, коли у неї почне хитатися перший зуб. Після цього ви повинні сказати їй, що вона має потихеньку ворушити і крутити зуб в різні боки, щоб акуратно допомогти йому відокремитися від кореня. Робити це потрібно за допомогою язику, а не пальців (бо навряд чи дитина кожного разу перед тим, як помацати зуб, буде мити руки).

Зуб може хитатися кілька днів або тижнів до того, як випаде. Якщо при цьому не спостерігається почервоніння і набряк ясен, вам потрібно просто ще трохи зачекати, поки він випаде самостійно. В іншому випадку обов'язково зверніться до дитячого стоматолога. Коли зуб випаде, з ясен піде кров – не лякайтеся, це нормально.

Видалення молочного зуба в домашніх умовах

Якщо у вашої дитини закінчується терпіння або ви втомилися бачити, як її молочний зуб буквально «бовтається на ниточці», ви можете спробувати самі його видалити. Для цього ретельно вимийте руки, візьміть зуб шматочком марлі і потягніть. Якщо зуб не випав з першого разу, почекайте ще кілька днів. Видаляти молочний зуб завчасно небезпечно, тому не будьте наполегливі. І все ж, краще зверніться за допомогою до фахівця.

Коли починати хвилюватися?

В принципі, заміна молочних зубів корінними у більшості дітей відбувається самостійно, і допомога фахівця їм не потрібна. Винятком є випадки, коли зуб створює відчуття дискомфорту, з'являється почервоніння або набряк ясен, або коли дитина не хоче самостійно розхитувати зуб і припиняє через це регулярно їсти. Також варто починати турбуватися, коли дитина зі страху перестає чистити зуб, що хитається, так як це може призвести до появи інфекцій в ротовій порожнині.

Коли ж зуб все-таки випаде, знайдіть спосіб порадувати дитину. Насолоджуйтесь цими моментами, це важливий період в житті вашого малюка, і у вашому житті, звичайно!

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас