Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Чим балетки можуть бути небезпечні для вашого здоров´я?

Чим балетки можуть бути небезпечні для вашого здоров´я?
 

У кожної модниці в гардеробі є хоча б одна пара балеток (а то й дві-три), і кожну весну ми дочекатися не можемо, коли ж буде тепло настільки, щоб влізти в улюблені туфельки на плоскій підошві і не вилазити з них до самої осені. Балетки здаються такими легкими і зручними, ми готові носити їх кожен день! Також багато майбутніх мам, відмовляючись від каблуків, роблять вибір на користь такого взуття. Але чи знаєте ви, що балетки можуть нашкодити здоров'ю?Як правило, жінки думають, що балетки є набагато більш комфортними та безпечними, ніж взуття на підборах. Насправді ж найбільш оптимальним вважається взуття на підборах 3-5 см, а туфлі на абсолютно плоскій і дуже тонкій підошві не амортизують при ходьбі і не забезпечують підтримку склепіння стопи. Якщо ви часто взуваєте балетки і носите їх протягом тривалого періоду часу, у вас можуть з'явитися болі не тільки в ногах, а й в інших частинах тіла, вірите ви цьому чи ні.

Плоска підошва балеток не має супінатора і не забезпечує необхідну підтримку склепінню стопи, що може призвести до плоскостопості, розтягування зв'язок і сухожиль, появи болів в стопах, колінах, стегнах і спині. Якщо через любов до балеток у вас опуститься склепіння стопи, ви «познайомитеся» з таким дуже неприємним станом, як підошовний фасциїт, що викликає болючі, пекучі відчуття на нижній частині стопи, через що вам буде важко і дуже некомфортно ходити.

Є й інші потенційні проблеми зі здоров'ям, які може викликати пристрасть до балеток: тендиніт, переломи напруги, запалення і навіть болі в спині. І це вже не кажучи про те, що таке взуття не захистить ваші стопу і пальці навіть від невеликого камінчика або іншого стороннього предмета, який ви можете не помітити на своєму шляху.

Ні, ми не говоримо відмовлятися від балеток зовсім, але до їхнього вибору та купівлі варто поставитися трохи серйозніше. Тому, якщо ви хоч трохи дбаєте про здоров'я своїх ніг і хребта, купуючи нові балетки, проведіть наступний тест. Спробуйте скласти туфельку і покласти її в свою сумочку; якщо вам це вдалося – це не те взуття, яке варто купувати. Принаймні, в таких балетках не можна ходити довго. Вони чудово підійдуть для вечірньої прогулянки після важкого дня на каблуках, але ніяк не для багатогодинної ходьби по магазинах. Крім того, купуючи балетки, намагайтеся зробити вибір на користь найбільш щільної підошви і взуття з натуральних матеріалів.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас