Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

«Аскорбінка»: цукерочки чи все-таки таблетки?

«Аскорбінка»: цукерочки чи все-таки таблетки?
 

Від вірусів і застуд ми рятуємося, як можемо: хтось загартовується, хтось поїть себе та сім’ю цілющими чаями для зміцнення імунітету, хтось включає в раціон максимум овочів та фруктів, постачаючи, таким чином, організм вітамінами та мікроелементами, а дехто віддає перевагу вітамінам «у баночці». Особливо популярною є так-звана «аскорбінка» - ці таблеточки більшість із нас відносить до розряду «якщо не допоможуть, то точно не нашкодять», тому без вагань купуємо їх своїм дітям, яким дуже полюбитись вітамінки-цукерочки через свій солодкий смак.Лікарі акцентують: часом перевищення доз вітамінів є небезпечнішим, ніж їх недостатність. Зокрема, від передозування «аскорбінкою» стають ламкими судини, ще більше ослаблюється імунітет, потерпає печінка. До того ж, дослідження шведських науковців встановили, що у тих, хто щодня приймав 1000 міліграмів аскорбінової кислоти (2 таблетки) через невеликий проміжок часу почало з’являтися каміння в нирках (адже при вживанні аскорбінової кислоти підвищується кислотність сечі, що призводить до цього неприємного явища).

Добова норма вітаміну С становить близько 90 міліграмів, якщо на вашому столі щодня будуть свіжі овочі та фрукти, то немає потреби приймати аскорбінову кислоту додатково. Якщо ж регулярно «підгодовувати» організм штучними вітамінами, він поступово втрачатиме здатність синтезувати їх із продуктів харчування.

Вам не обов’язково щодня вживати кілограмами фрукти й овочі, які містять вітамін С (ківі, цитрусові, болгарський перець…), адже наш організм ще зберігає літні запаси вітамінів, які ми взяли зі свіжих ягід, фруктів та овочів. Вітамін С синтезується в печінці і може накопичуватись там на 4-6 місяців на перед.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас