Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як вибрати велосипед для дитини

Як вибрати велосипед для дитини
 

Дитинство без велосипеда – це те ж саме, що тістечко без крему: і їсти можна, і навіть може бути смачно, та все одно це – не те. Велосипед – це не тільки запорука міцного здоров'я і фізичного розвитку, а й особливий спосіб соціалізації з однолітками і рідними. Згадайте самі, як у дитинстві любили кататися з друзями на велосипедах в найближчий сад або просто по двору, влаштовуючи змагання або просто насолоджуючись відмінною погодою.Вибрати дитині відповідний велосипед – завдання не з легких. Якщо раніше веломагазини пропонували 2-3 стандартні моделі, то сьогодні навіть звичайний магазин готовий надати вибір з десятка-двох різних моделей, як за якістю і зручністю, так і за ціною, не кажучи вже про інтернет-магазини. Як серед такої маси визначити, що ж потрібно вашій дитині?

Велосипед – це не та річ, яку можна придбати «на виріст», адже під час їзди дитина повинна завжди мати можливість легко зістрибнути з нього або зупинити велосипед, ставши ногами на землю. Отже, якщо у вас є можливість «приміряти» покупку в магазині, попросіть дитину осідлати велосипед і подивіться – відстань між промежиною і рамою повинна бути не меншою за 5-10 сантиметрів, при цьому малюк повинен стояти двома ногами на землі.

Визначити розмір велосипеда можна і не приміряючи, наприклад, якщо ви задумали зробити сюрприз на день народження або просто так. Для цього потрібно знати точний зріст дитини. Так, для дітей до 110-115 см рекомендується купувати велосипед з розміром коліс в 16 дюймів, 20-дюймові колеса підійдуть дітям, зростом близько 125-130 см, якщо ж зріст дитини вже перевищив позначку в 135 см, тоді сміливо можна брати справжній дорослий байк з 24-дюймовими колесами.

В основної маси сучасних велосипедів висота стільця і керма регулюється вільно, та все ж краще окремо звернути на це увагу. Сидіння варто вибирати м'яке, щоб уникнути зайвих травм. Що ж стосується керма, його конструкція повинна забезпечувати правильне положення спини під час їзди, не змушуючи дитинк постійно сутулитися.

Купуючи велосипед разом з дитиною, обов'язково попросіть продавця відразу ж налаштувати його під ваше чадо. При правильному налаштуванні сидіння нога на педалі в крайньому нижньому положенні повинна бути повністю випрямлена, але не змушувати дитину дотягуватися до неї, а руки повинні спокійно діставати до керма. Також з самого початку потрібно пояснити дитині, що якщо вона хоче, щоб велосипед прослужив їй довго, за ним необхідно ретельно доглядати, про що теж можна розпитати продавця в магазині.

Колір, форма та інші параметри зовнішнього вигляду – річ суто індивідуальна, тому тут можете дати своїй дитині право вільного вибору. І не забувайте, що хороший велосипед завжди можна перепродати, якщо ваш малюк виросте, тому ніколи не варто економити на такій покупці.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас