Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Допологовий бандаж: як вибрати і правильно носити?

Допологовий бандаж: як вибрати і правильно носити?
 

Під час вагітності кожна жінка відчуває величезне навантаження на організм, через що в результаті з'являється підвищена стомлюваність, болі в спині, суглобах, набряклість ніг і важкість у всьому тілі. Уникнути цих неприємних наслідків навряд чи вдасться, а от звести до мінімуму всі неприємні відчуття допоможе допологовий бандаж, про який і пропонуємо поговорити сьогодні.

Що таке допологовий бандаж?

Допологовий бандаж являє собою спеціальне пристосування, яке надає необхідну підтримку животу, при цьому, не здавлюючи його. Завдяки спеціальній конструкції бандаж здатний також забезпечити правильне положення плоду в матці і запобігти його передчасному опусканню.

Для чого призначений бандаж?

У першу чергу, допологовий бандаж призначений для надання необхідної підтримки животу, особливо при багатоплідній вагітності. Крім цього, бандаж також сприяє зменшенню фізичної втоми, тяжкості в тілі, допомагає позбутися перевтоми, болів в спині і поясниці, здатний полегшити ходьбу і запобігти появі розтяжок.

Коли потрібен бандаж?

Як правило, бандаж рекомендують носити з 4-5 місяця вагітності, коли живіт починає активно рости. Допологовий бандаж допоможе істотно полегшити неприємні відчуття, тому і носити його рекомендують аж до пологів.

Основні показання для бандажа:

- Активний спосіб життя, постійна робота або регулярні навантаження більше 2-3 годин на день;

- Підвищена втома, слабкість, болі в спині, остеохондроз, важкість у тілі;

- Болі в ногах, варикоз;

- Багатоплідна вагітність;

- Загроза передчасних пологів;

- Деякі види акушерської патології.

Як вибрати бандаж?

Головне, під час покупки бандажа – правильно підібрати його розмір. Так, перед покупкою обов'язково поміряйте бандаж – він повинен бути комфортним і не доставляти будь-яких незручностей. Розмір бандажа-пояса краще брати такий самий, як був до вагітності, а от бандаж-трусики повинні бути на розмір більше.

Як носити бандаж?

Так як бандаж призначений для підтримки живота і плоду, то одягати його рекомендується, лежачи на спині, трохи піднявши стегна. Це пов'язано з тим, що, коли жінка стоїть, матка з плодом трохи опускаються під власною вагою, і фіксування живота в такому положенні може призвести до появи нових проблем. Знімати бандаж також зручніше в лежачому положенні. Під час носіння бандажу рекомендується також робити перерви кожні 2-3 години на 30-40 хвилин. У всьому іншому дотримуйтесь інструкцій, які додаються до бандажу, і порад лікаря.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас