Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як правильно міняти підгузник: покрокова інструкція

Як правильно міняти підгузник: покрокова інструкція
 

Немає особливої різниці, чи зробили ви вибір на користь одноразових, чи багаторазових підгузників – замінюються вони однаково. Далі ми розповімо вам, як це робити, з покроковою інструкцією і актуальними порадами.Перше, з чого вам потрібно почати – підготуйтеся, щоб все необхідне було під рукою:

- Розпакований підгузник з липучками назовні;

- Серветки або м'які паперові рушники і теплу воду;

- Крем для підгузників, заспокійливий лосьйон або олія (або дитяча присипка).

1. Покладіть дитину на спинку на сповивальну поверхню. Якщо для цього ви використовуєте пеленальний столик або комод, завжди користуйтеся ременями безпеки.

2. Розстебніть підгузник, який зараз на дитині, і підніміть попу малюка (акуратно взявши його за щиколотки і злегка піднявши).

3. Витягніть старий підгузник з-під дитини і відкладіть в сторону настільки далеко, щоб вона до нього не дістала (якщо можливо, залиште старий підгузник відкритим).

4. Очистіть забруднені ділянки шкіри малюка. Якщо він ще зовсім маленький, скористайтеся для цього м'якими паперовими рушниками, так як серветки можуть викликати подразнення на його ніжній шкірі. Більшість педіатрів не рекомендують користуватися вологими серветками, поки дитині не виповниться хоча б 2 місяці. Якщо ви міняєте підгузник дівчинці, витирати потрібно у напрямку спереду назад, щоб не занести інфекцію. Якщо у вас хлопчик, покладіть йому між ніжок паперовий рушник, щоб несподівано він вас не «оббризкав».

5. Діток старше 2 місяців краще обтирати спеціальними вологими серветками. Також не забудьте «пройтися» по ділянках шкіри, які ховаються в складочках.

6. Складіть брудні паперові рушники або серветки в старий підгузник.

7. Покладіть чистий підгузник під дитину так, щоб липучки були ззаду.

8. При необхідності нанесіть на шкіру дитини крем для підгузників.

9. Підтягніть передню частину підгузника на животик дитини і застебніть його. Підгузник повинен сидіти щільно, щоб уникнути протікань, але будьте обережні, щоб не затягнути його занадто сильно. Якщо у малюка ще не зажила пупкова ранка, спереду загинайте підгузник, щоб він не подразнював її.

10. Зверніть старий підгузник, закріпіть липучками і викинете.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас