Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дитячі речі: що потрібно купити обов’язково, а без чого можна обійтися? (частина 3)

Дитячі речі: що потрібно купити обов’язково, а без чого можна обійтися? (частина 3)
 

Що знадобиться напевне: інші дитячі речі

Коляска – річ, яка на ряду з іншими, є потрібною в першу чергу, коли народився малюк. Навіть без ліжечка можна обходитися, використовуючи люльку від коляски замість нього, або ж кладучи малюка спати у батьківське ліжко. А на прогулянку з дитиною ви ходитимете кожного дня і малюка потрібно якось транспортувати.Проте, деякі матусі надають перевагу слінгу, наводячи багато «плюсів» його над коляскою: неперервний зв'язок з дитиною, відчуття безпеки, яке має немовля, знаходячись у мами (тата) «під крилечком», зручність для батьків (руки завжди вільні, без проблем можна зайти у транспорт) та ін. Отже, щоб ви не обрали: коляску чи слінг, але якесь пристосування для транспортування малюка вам обов’язково потрібно буде придбати. Воно служитиме вам протягом достатньо тривалого часу (до 2-3 років).

Автокрісло – річ надзвичайно потрібна, якщо у вас є власний автомобіль, адже воно забезпечує не лише комфорт малюка в поїздці, а, що найважливіше – його безпеку. Для початку вам знадобиться автолюлька – її використовують від народження, коли малюк ще не сидить самостійно (в автолюльці він займає напівлежаче положення). Кріпиться вона на задньому сидінні за допомогою ременів безпеки. Виробники таких пристосувань зазначають, що автолюлька розрахована в середньому на діток до 12-13 кг, проте, зазвичай, вже в 7-8 місяців, коли дитина починає самостійно сидіти, в такому кріселку їй стає тісно і нецікаво, адже вона вже більшу частину подорожі не спить, як раніше, а з цікавістю розглядає все навкруги, грається.

Тоді батьки купують вже повноцінне автокрісло, в якому дитина під час подорожі перебуває у сидячому, або напівлежачому положенні. Такі крісла, зазвичай, розраховані вже на групу до 25 кг, тобто прослужить воно вам значно довше, ніж автолюлька. Отже висновок напрошується наступний: ви активно користуєтесь автомобілем, багато подорожуєте з дитиною, або просто часто пересуваєтесь по місту з малюком на машині – без автокрісла вам не обійтись. Але автолюльку сміливо можна брати на прокат через те, що вона потрібна всього на півроку, а от автокрісло купуйте, обираючи найбільш комфортне для вашого малюка, із необхідними вам функціями.

Пеленатор – доволі зручна річ, яка виручає багатьох матусь. Ви можете покласти пеленатор на комоді, столі, або ж просто на бильця ліжечка і на ньому переодягати малюка, змінювати йому підгузник, робити зарядку, щоденні гігієнічні процедури чи просто грати. Робити все це, якщо малюк лежить, наприклад, на ліжку – не надто зручно, адже вам треба низько нахилятися над немовлям, через що виникає напруга в спині, багато матерів скаржаться на біль, що виникає при цьому. Пеленатор же можна встановити на зручній для вашої спини висоті. Зазвичай такий пристрій має бортики, які запобігають сповзанню малюка.

Ванночка. Як не дивно, багато молодих сімей відносять ванночку до списку речей, які дуже скоро стають непотребом, адже все більше батьків користуються загальною ванною для купання малечі практично від самого народження (як тільки заживе пупкова ранка). Це справді надзвичайно зручно, адже не потрібно носити воду, аби наповнити ванночку, а потім її виливати. Тим паче у великій ванні дитина почувається дуже комфортно, може вільно рухатись, активно плавати. Отже, якщо маєте намір купати свою малечу у загальній ванні, покупка ванночки на тиждень стане для вас справді марною тратою грошей. Доцільніше для вас буде придбати круг для купання немовлят.

Дитячі ваги – корисна річ в домі, де є немовля. Ви можете постійно стежити, як малюк набирає вагу, чи вистачає дитині молока. Проте купувати вагу, напевне, немає особливого сенсу, адже знадобиться вона вам не надто довго. А от взяти таку річ на прокат – гарна ідея.

Це, звісно, далеко не весь перелік корисних речей, які потрібні в домі, де зростає дитя. Проте ви можете самостійно зробити висновок, що немає потреби скуповувати все й одразу, одним діткам потрібно одне, - іншим цікаво інше. Головне, щоби ваш малюк був здоровим, мав біля себе люблячих маму й тата.

Автор: Марта Павлюк

Попередня частина статті

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас