Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як доглядати за орхідеєю

Як доглядати за орхідеєю
 

Орхідея – одна з найулюбленіших кімнатних квіток, яка прикрашає підвіконня не тільки будинків, але і офісних приміщень. Неймовірно красиві суцвіття, які радують око по 2-4 місяці поспіль з відпочинком всього в 2 місяці, роблять цю кімнатну квітку улюбленицею сучасних підвіконь. Незважаючи на всю красу, орхідею вважають досить вимогливою рослиною, але насправді доглядати за нею зовсім не складно.Якщо раптом у вашому будинку або робочому кабінеті з'явилася орхідея, вам необхідно знати, як правильно за нею доглядати, щоб рослина відчувала себе прекрасно і постійно радувала око своїми незвичайними квітами.

Як і будь-якій іншій рослині, все, що потрібно орхідеї – це відповідний ґрунт, полив, освітлення, вологість повітря, своєчасна пересадка і добриво. Ключовим фактором у догляді за орхідеєю, безсумнівно, є освітлення – орхідея не переносить прямі сонячні промені, і найкращим місцем для неї буде тінисте місце, наприклад, східне чи західне підвіконня, або добре освітлені поверхні на деякій відстані від вікна.

Що стосується поливу, то орхідея більш терпимо ставиться до нестачі вологи, ніж до постійно мокрого ґрунту, від якого псуються коріння. Полив полягає в тому, щоб занурити горщик з квіткою в теплу воду на 10-15 хвилин (можна також промочити ґрунт водою з душу), після чого поставити на решітку і дати зайвій волозі стекти, і тільки потім повернути її на звичне місце. Під час буйного цвітіння орхідеї потрібно трохи більше вологи, ніж зазвичай, а в періоди відпочинку і зимову пору року – трохи менше.

Звичайно, не менш важливий і ґрунт для відмінного самопочуття квітки. Все розмаїття орхідей можна розділити на два види – наземні та епіфіти. Представникам другої групи (як Фаленопсис) необхідна суміш з кори, вугілля, глини, моху, крупного піску і пробки; представникам першої групи (як Цимбідіум) необхідний субстрат з усіх вище перерахованих інгредієнтів з додаванням землі і сухого листя для кращого збереження вологи.

Що ж стосується вологості повітря, то орхідеям необхідна підвищена вологість, до 80%. Домогтися такого ефекту в домашніх або офісних умовах дозволяють спеціальні піддони з вологою на дні. Їх можна придбати в магазині або змайструвати самостійно, уклавши на дно шар гравію і поливши водою. Головне, щоб коріння орхідеї не торкалося води.

Найбільш комфортний температурний режим для орхідей – від 18 до 27 градусів вдень і не менше 13-20 градусів вночі. При чому, якщо ви хочете, щоб орхідея зацвіла, необхідно забезпечити їй максимальний перепад температури вдень і вночі, наприклад, забираючи квітку на ніч на балкон.

Також для відмінного самопочуття квітка потребує регулярної підгодівлі, яку найкраще купувати в спеціальних магазинах і, слідуючи інструкціям на пачці, поливати нею рослину раз на два тижні. Як бачите, догляд за цією казковою рослиною, про яку мріють багато домогосподарок, і яка так красиво прикрашає офіси, не такий вже й складний. Головне – підберіть гарне місце і не забувайте вчасно і правильно поливати орхідею. Тоді вона неодмінно стане найкращою окрасою вашого інтер'єру.

Автор: Сальнікова Катерина

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас