Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Постільна білизна для немовляти: на що звернути увагу?

Постільна білизна для немовляти: на що звернути увагу?
 

Вибираючи постільну білизну для свого малюка, багато молодих батьків можуть розгубитися у величезному виборі, пропонованому сучасними магазинами. Ви повинні розуміти, що для новонародженої дитини важливий не стільки дизайн, скільки комфорт – виходячи з цього, є кілька моментів, на які ви повинні звернути увагу при виборі дитячої постільної білизни для самих маленьких.Подумайте ось, про що: коли ви обираєте постільну білизну для себе, ви пробуєте її на дотик і хочете, щоб вона було приємною до тіла.

Шкіра вашого малюка набагато чутливіша за вашу, тому вибору постільної білизни для новонароджених слід приділити максимум уваги. І найголовніше правило тут – якщо матеріал постільної білизни не здається досить м'яким і затишним, він вже точно не підійде немовляті.

Найкращі матеріали для дитячої постільної білизни – це ті, які виготовляються з бавовни: звичайні 100% бавовняні тканини, щільний бавовняний трикотаж (джерсі) і фланель.

Якщо ви робите вибір на користь традиційних бавовняних тканин (бязь, сатин, батист, ранфорс, ситець), зверніть увагу на щільність їх плетіння. Якщо кількість ниток на квадратний дюйм занадто низька, така постільна білизна не буде якісною і приємною на дотик (як правило, такі матеріали досить грубі). У дитячій постільній білизні (та й у звичайній) даний показник повинен бути не нижчим за 280, а в ідеалі – 300-400. Кількість ниток 500-600 на квадратний дюйм – теж хороший показник. Але, як правило, після відмітки в 400 якість тканини не стає значно кращою – різницю ви навряд чи помітите, а заплатите набагато більше.

Що ж стосується вибору дитячої постільної білизни з бавовняного трикотажу (джерсі), якість даного матеріалу також визначається щільністю. Ця щільність вимірюється в грамах на квадратний метр – вибирайте комплекти, щільністю не менше 150 гр/кв.м. Якщо якісна, дана тканина дуже м'яка – набагато м'якша за звичайні футболки і наближається за відчуттям до фланелі.

Якщо ви вирішили віддати перевагу дитячій постільній білизні з фланелі, переконайтеся, що у вашій кімнаті не дуже жарко. Цей матеріал ідеально підходить для сухого прохолодного клімату, а для теплої, спекотної або вологої кімнати така постіль стане не найкращим варіантом. Крім того, врахуйте, що фланель, використовувана в постільній білизні для новонароджених, повинна бути якісною подвійно: у два рази міцніша і в два рази м'якша за звичайну фланель.

На що ще потрібно звернути увагу? На постільній білизні для немовлят, з якого б матеріалу вона не була зшита, обов'язково повинні бути еластичні кишеньки по всіх кутках. Вони допоможуть запобігти сповзанню постілі з матрацика і забезпечать малюку максимальний комфорт і безпеку під час сну.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас