Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Дбаємо про свою спину: поради щодо вибору ліжка і матрацу

Дбаємо про свою спину: поради щодо вибору ліжка і матрацу
 

Щороку близько 40% людей страждають від болю в спині. Якщо і вам так само не пощастило, створення оптимальних умов для сну має стати для вас пріоритетом. Хороше ліжко з правильно підібраним матрацом забезпечить спині необхідну підтримку і комфорт, а це відіграє ключову роль у профілактиці та лікуванні болю в спині. Так як же створити ідеальні умови для сну?

Поради щодо вибору ліжка і матрацу

• Не купуйте те чи інше ліжко просто тому, що вам говорять, що воно корисне для спини. Зручне ліжко, що забезпечує необхідну підтримку – це ключовий фактор. Однак важливо завжди пам'ятати, що потреби кожного з нас індивідуальні, і в залежності від ваги і комплекції, всім нам потрібна різна підтримка під час сну.

• Термін «ортопедичне ліжко» означає лише, що воно жорсткіше за звичайне; він не заснований на медичних або будь-яких інших стандартах. Жорсткість ліжка не впливає на ціну, а от його зручність, міцність (зносостійкість) і додаткові функції (наприклад, регульовані ліжка) можуть значно відбитися на вартості виробу.

• Експерти рекомендують віддавати перевагу ліжкам на ламелях (що забезпечують підтримку спини), а не моделям з твердим дном. І не думайте, що чим жорсткіше ліжко, тим краще. Як правило, найзручніші – ліжка середньої жорсткості.

• Як ми вже згадували вище, немає одного ідеального ліжка, яке позбавить від болю в спині. Кожна проблема зі здоров'ям вимагає різного лікування, відповідно, і підходу до облаштування спального місця. Ваше найкраще рішення - ретельно вивчити якомога більше пропозицій, випробувати всі варіанти і вибрати ті, які вам здаються найбільш зручними, незважаючи на бренд або вартість.

• Звузьте свій вибір до 2-3 ліжок і ще раз ґрунтовно перевірте кожне з них. Для цього ви повинні лягти в позу, в якій зазвичай спите, і пролежати на новому ліжку мінімум 10 хвилин (в ідеалі – півгодини). Так ви зможете зрозуміти, яке з них вам підходить найкраще.

• Розмір має значення. Велике ліжко зручніше для людей, які страждають від болю в спині, оскільки воно надає більше свободи рухів під час сну. Крім того, чим більше ліжко, тим менше ви з партнером будете заважати один одному спати.

• Врахуйте і висоту ліжка: вам повинно бути зручно лягати і вставати з нього кожен день.

• Матрац бажано купувати разом з ліжком в комплекті – в цьому випадку ви відразу знаєте, що таке спальне місце буде комфортним.

• Якщо ви вибираєте матрац окремо, враховуйте не лише його жорсткість, але і жорсткість ліжка, так як в залежності від того, на якій поверхні лежить матрац, він може «проявляти» себе по-різному. І ліжко, матрац, які здавалися вам ідеальними, разом можуть бути абсолютно незручними.

• Що ж стосується наповнювача, тут вам потрібно орієнтуватися тільки на власні причини болю в спині, тому що різні наповнювачі (як і різна жорсткість матраца) допомагають боротися з різними недугами. Тут вже вам краще проконсультуватися з лікарем.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас