Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Війни з домашньою роботою: як змусити дитину вчитися?

Війни з домашньою роботою: як змусити дитину вчитися?
 

Ви теж знайомі з цією вічною боротьбою через домашні завдання? Ця тема актуальна не тільки під час навчального року, але і зараз, влітку, коли потрібно за канікули прочитати список літератури, підтягнути предмети, в яких дитина відстає, і хоча б злегка ознайомитися з матеріалом на наступний рік. Ні для кого не секрет, що дітки не дуже люблять вчитися. Але якщо ви знаєте, так би мовити, «стиль навчання» свого школяра, ви зможете змусити його виконувати і домашні завдання кожен день, і завдання, дані на літні канікули.

Варіант 1: Дитина-прокрастінатор

Крім школи у дитини є стільки цікавих занять, що на навчання зовсім не залишається часу. До кінця дня, звичайно ж, вона все не встигає, але й не відчуває себе винною.

Рішення: Скажіть дитині, що у неї є тільки година на день на інші справи. Встановіть чіткі часові межі і строго дотримуйтеся їх. Якщо школяр постійно дзвонить друзям, щоб дізнатися, що задавали додому, попросіть вчителя давати вам завдання відразу на весь тиждень.

Також и можете подумати, що ваш дитині краще буде вчитися в тиші (коли її ніщо не відволікає), проте багатьом таким дітям набагато простіше зосередитися в галасливій обстановці. У жвавому місці, де всі зайняті своїми справами, вашому школяреві буде набагато простіше зануритися в навчання.

Варіант 2: Дитина-скиглій

Тільки школяр розстібає рюкзак, щоб дістати зошити і підручники, тут же починаються скарги: вчитель до нього несправедливий, предмет занадто нудний, завдання занадто складне, однокласники не подобаються... І так буде тривати до самого вечора, коли ви зрозумієте, що домашня робота навряд чи зроблена.

Рішення: Попросіть дитину подумки скласти всі погані враження від цього дня в коробочку і розповісти вам все після того, як виконає завдання. Якщо скарги тривають під час роботи над домашнім завданням, нагадайте, що нити не можна, поки не виконано домашн. роботу. Ну а як тільки з навчанням буде все гаразд, дозвольте дитині вилити вам душу у всіх фарбах.

Незважаючи на таку рису характеру вашого школяра, ви повинні все ж слухати його скарги. А раптом він і справді не може зрозуміти завдання, або домашньої роботи дуже багато... У цьому випадку ви повинні допомогти йому справитися. Тому не забувайте перевіряти, чи не даремно скаржиться ваша дитина.

Варіант 3: Дитина-делегатор

Вам може здатися, що дитині навіть подобається робити домашню роботу, поки ви не зрозумієте, що все робите самі.

Рішення: Дитина розуміє, що ви зробите її завдання швидше і краще, тому, звичайно ж, звернеться до вас за допомогою. Якщо ви помітили, що постійно робите домашню роботу дитини, припиняйте. Переконайте її в тому, що вона сама досить розумна для цього і прекрасно впорається із завданням, що ви її не кидаєте напризволяще, а завжди допоможете, якщо це буде необхідно. Але головним тут має бути ваш школяр.

Варіант 4: Кваплива дитина

Їй так хочеться скоріше зайнятися чимось цікавим, що вона робить домашню роботу похапцем «на тяп-ляп». В результаті, нерозбірливий почерк і купа помилок.

Рішення: Встановіть чіткі часові норми на перегляд телевізора, відео ігри та інші розваги на кожен з днів тижня. Стимулюйте приділяти більше часу домашньому завданню і дайте зрозуміти, що навіть якщо дитина закінчить робити домашню роботу раніше, вона все одно не буде довше дивитися телевізор або грати на приставці. Коли вона зрозуміє, що поспіх нічого не вирішує, почне приділяти більше часу навчанню.

Також ви можете розбити домашнє завдання на кілька частин. Наприклад, вирішивши пару задач з математики, нехай ваш школяр перевірить свою роботу, потім приступає до наступної. Це допоможе дитині трішки «сповільнитися».

Варіант 5: Дитина-перфекціоніст

Такий учень занадто сильно зосереджується на завданнях, проводячи за одним з них забагато часу (через що не встигає зробити все інше).

Рішення: Дайте дитині побачити «картинку повністю», написавши всі завдання, які необхідно виконати, на одному великому аркуші, використовуючи різні кольори ручки або маркера для кожного з предметів. Разом розподіліть час – скільки на яке завдання можна витратити.

Дайте дитині зрозуміти, що все, що вона робить, не повинно бути бездоганним. Не так сильно хваліть її, коли вона щось робить правильно – це допоможе стримати емоції, коли вона щось робить не так (або у неї не виходить). Перетворіть помилки школяра на уроки: якщо він неправильно відповідає на питання, скажіть, що ця відповідь є неправильною, запропонуйте подумати ще. Таке прохання змусить шукати інший підхід і знаходити рішення проблеми.

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас