Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

5 правил ідеальної засмаги

5 правил ідеальної засмаги
 

Літо, сонце, море, пляж… Ці, насправді, магічні слова піднімають в уяві приємні образи, які асоціюються з відпочинком, безтурботністю, веселощами і … засмагою. Кому ж не хочеться надати своєму тілу шоколадного відтінку? Адже кожен, мабуть, підтвердить, що засмагла шкіра виглядає набагато привабливіше, рівніше, ніж бліда, а ще, на ній менше помітні дрібні дефекти.В одній з наших статей ми розповідали вам про дієту для гарної засмаги, в якій перелічували продукти, що сприяють виробленню пігменту меланіну, який надає нашій шкірі омріяного відтінку. Але спеціальна дієта – це лише один крок на шляху до ідеальної засмаги. Як же правильно засмагати, аби шкіра набула рівного, красивого відтінку, засмага трималась довго, а головне – щоби не нашкодити своєму організму? Слідуйте нашим порадам і ваша засмага буде бездоганною ;)

Для початку хочеться, все ж, наголосити на необхідності дотримання «правил техніки безпеки» під час засмагання. Чому це так актуально? – За останнє десятиліття агресивність УФ-променів збільшилась в рази, виною чому невпинна урбанізація, яке несе за собою численні наслідки, відомі нам ще зі школи. Тому ігнорувати сонцезахисні засоби може собі сьогодні дозволити хіба що самогубець.

При виборі сонцезахисного засобу, важливо коректно підібрати рівень фактору захисту (SPF), враховуючи свій природний кольоротип. Пам’ятайте, що для обличчя має бути окремий засіб, ну і не варто забувати про губи, шкіра яких дуже вразлива перед УФ-променями, тому теж потребує окремої уваги і належного захисту. Обирайте креми, лосьйони і спреї із позначкою UVA+UVB (UVA/UVB), яка інформує вас про те, що даний засіб захищатиме від обох типів УФ-променів (А та В).

Захисну косметику потрібно наносити на шкіру за 20-30 хвилин до виходу на пляж, щоби фільтри почали діяти, а кожні 2 години засіб потрібно поновлювати. Повернувшись до дому, обов’язково змийте його, використовуючи теплу воду та мило (гель для душу) та нанесіть на тіло зволожувальний крем чи лосьйон з вітамінами із серії «after sun». Ну і, звісно, не забувайте слідкувати за терміном придатності товару і не тримайте свій сонцезахисний засіб на пляжі під прямими сонячними променями.

Нікому, надіємось, не потрібно нагадувати, що в обідній час (з 12.00 до 16.00), коли сонце є найбільш активним, засмагати не можна, адже окрім опіків із подальшим лущенням шкіри та ймовірних неприємностей зі здоров’ям в майбутньому, ви нічого не отримаєте.

Якщо ж ви, все таки, «згоріли» на сонці, скористайтеся народними методами: жирний кефір чи сметана швидко заспокоять шкіру, коли ж народній косметиці не довіряєте – скористайтесь «Пантенолом». Відновлювати сонячні ванни можна лише після того, як почервоніння зійде. Також, під час реабілітаційного періоду (після опіку шкіри) збільшіть споживання рідини та активно включіть до раціону продукти, багаті вітамінами Е та С.

Правила ідеальної засмаги

1. Перед поїздкою на море варто зробити легкий пілінг тіла, щоби позбутися ороговілих клітин і підготувати шкіру до засмаги (на гладеньку шкіру вона, звісно, лягатиме рівніше). Але не потрібно цього робити безпосередньо перед прийняттям сонячних ванн, інакше можна отримати сонячний опік.

2. Втрачений за зиму пігмент меланін відновлюється поступово, тому, і засмагати потрібно починати поступово. Найбільш сприятливими для початку засмагання є ранкові години. Якщо ви засмагаєте вперше цього року – обмежте тривалість перебування на відкритому сонечку до 10-20 хвилин (залежно від вашого кольоротипу).

3. Засмага лягає рівніше, якщо ви засмагаєте в русі. Час від часу прогулюйтесь по пляжу, а якщо ви любите займатися спортом, можна пограти в бадмінтон, пляжний волейбол, -матимете подвійну користь: рівну засмагу та підтягнуту фігуру.

4. Для того, аби засмагнути, не обов’язково лежати під прямими сонячними променями, адже в тіні (дерев чи тенту) засмага лягає рівніше і є стійкішою. Тим паче, це значно безпечніше для вашого організму. Звісно, хочеться засмагнути швидко, але подумайте, які наслідки можуть мати такі екстрені зміни відтінку шкіри.

5. Після купання обов’язково добре просушуйте шкіру рушником, адже краплі води, які залишились на вашому тілі‚ можуть спрацювати як дрібні лінзи: підсилити дію сонячних променів та спричинити опіки. Подібна ситуація із засобами, які містять вазелін чи гліцерин: якщо ви нанесли їх перед виходом на пляж, під дією сонця на вашій шкірі можуть утворитися крапельки рідини, а далі ви знаєте…

І на останок: не треба відноситись до засмаги із фанатизмом, вилежуючи цілими годинами під відкритим сонцем. Пам’ятайте, кожен сонячний опік – це потенційна небезпека для вашого здоров’я, такий собі «стартовий майданчик» для онкозахворювання. Тому будьте особливо обережними на пляжі, аби отримати від відпочинку лише оздоровлення та позитивні емоції!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас