Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Літні розлади шлунку: як вберегтися від неприємної хвороби?

Літні розлади шлунку: як вберегтися від неприємної хвороби?
 

Літо – сезон відпусток. Але інколи відпочинок нам псують справжні напасті - кишкові інфекції. Їх, за статистикою, можна віднести до сезонних захворювань, які підстерігають саме в літній період. Та це й не дивно, адже влітку ми споживаємо багато ягід та фруктів, які не завжди ретельно вимиті, харчі псуються значно швидше, а помітити ознаки псування буває інколи просто неможливо. Якби там не було, нікому не хочеться хворіти під час відпустки, особливо прикро, коли неприємна недуга турбує дітей. Як запобігти проблемі? Про це у нашій статті…Отже, перше правило, яке варто засвоїти: ретельно мийте та витирайте насухо перед споживанням овочі, фрукти та ягоди, зелень. Якщо ж плоди споживатимуть малюки, то їх краще обробити кип’яченою водою. Це банальне правило, власне, і є основною профілактикою розвитку інфекційних захворювань з ураженням шлунково-кишкового тракту.

Інколи ми безпечно зриваємо помідорчик на дачі, або ж піднімаємо яблучко, яке впало на траву у нашому садку і одразу споживаємо, аргументуючи тим, що ці продукти екологічно чисті, вирощені нашими руками, і ми знаємо, що вони не оброблені жодними хімікатами. Насправді – це дуже ілюзорна гарантія безпеки, адже часом із землі, разом із яблучком чи вишнею, можна підібрати патогенні організми, які є надзвичайно небезпечними і можуть викликати страшні хвороби.

Обов’язковим є не лише ретельне миття продуктів, а й миття рук перед прийомом їжі.

Ще одна потенційна небезпека влітку – продукти, які швидко псуються: супи, м'ясо, риба, яйця, соки, молочні продукти та ін. В літній період термін їх зберігання суттєво скорочується, тому будьте особливо обережними. Зберігаються такі продукти виключно у холодильнику, а деякі взагалі придатні до споживання лише свіжо приготованими (наприклад, овочеві салати, молочні каші і ін.).

Під час їди ретельно пережовуйте усі страви, не їжте поспіхом, адже важливо, щоби їжа добре просочувалась слиною – це не тільки знезаражує патогенні організми (слина має бактерицидні властивості), а й позитивно вплине на процес травлення.

Потрібно слідкувати за якістю води, якої влітку ми споживаємо особливо багато. Надто, будьте обережними в подорожі, навіть якщо ви відпочиваєте в горах і маєте нагоду пити воду з найчистішого, на ваш погляд, колодязя – не варто цього робити (тим паче не варто давати таку воду в сирому вигляді дітям). Це може викликати неприємні шлункові розлади, адже вміст колодязної води змінюється щодня, до неї, разом з ґрунтовими водами, можуть потрапляти отруйні для людського організму речовини.

Якщо ж неприємність все ж спіткала вас або ваших рідних, ви маєте знати, що лікування кишкових інфекцій починається із нейтралізації токсинів, відновлення водного балансу, а також знищення патогенних мікробів. Блювота і діарея – основні симптоми, які є, свого роду, захисними реакціями організму - таким чином організм позбавляється від чужорідних речовин.

Будьте здоровими і бережіть себе!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас