Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як організувати полив домашніх рослин за вашої відсутності

Як організувати полив домашніх рослин за вашої відсутності
 

Літо в розпалі, відпустка на носі! Скоро ви поїдете з дому на кілька днів, а то й на кілька тижнів, але як залишити без догляду зелених вихованців, яких ви з любов’ю вирощували весь рік? Є кілька "заочних" способів поливу домашніх рослин, які ви можете застосувати під час відпустки, спокійно залишивши квіти на якийсь час.Якщо ви завітаєте в квіткові магазини, там вам запропонують готові агрегати, які здійснюватимуть функцію "автоматичного" поливу. Їхні аналоги можна змайструвати власноруч. Майте на увазі, що перед тим, як доручити тому чи іншому пристрою полив рослин, потрібно протестувати його: чи добре він працює, чи влаштовує вас інтенсивність зрошування, можливо щось потрібно відкоригувати.

Один з найбільш традиційних способів "автоматичного" зволоження ґрунту у вазонах є дуже простим: розмістіть своїх зелених улюбленців на підлозі, поряд один з одним, в центрі – стільчик, на якому потрібно поставити ємність з водою (достатньо об'ємну). Від цієї ємності протягніть до кожного горщика "мотузочки" із медичного бинту, змочені у воді. Притисніть їх чимось до дна ємності з водою. Волога поступатиме до горщиків, помірно зволожуючи ґрунт. Ви можете відрегулювати швидкість просочування води шляхом зміни висоти стільчика, на якому стоятиме ємність з водою, або варіюванням товщини бинтових мотузок.

Якщо маєте кілька великих горщиків, для їх зволоження за вашої відсутності підійде наступне пристосування: зробіть в кришці від пластикової пляшки невеликий отвір, через який вода буде повільно просочуватись (але не литись!)‚ наберіть у пляшку води, закрийте кришкою з діркою та встроміть у ґрунт вазона, кришкою до низу.

Це пристосування також слід випробувати перед тим, як довірити йому свої вазони. Можливо доведеться переробити дірку а кришці, прослідкуйте, щоби вода не виливалася в горщик надто швидко, або ж, навпаки, не не потрапляла в ґрунт взагалі.

Можна використати ще один спосіб, він є актуальним, якщо ваша відсутність буде не дуже тривалою: всі вазони розмістіть у великій ємності (тазик, дитяча ванночка тощо), заповненій водою до такого рівня, щоби горщики не спливали. Поставте рослини на такій відстані від вікна, щоби на них потрапляла помірна кількість світла.

До речі, кактуси – це окрема історія. Вони не бояться тривалого пересушування ґрунту, тому їх достатньо полити перед від'їздом.

Вдалої вам відпустки! А за домашні рослини не хвилюйтеся ;)

Бажаєте вирощувати красиві квіти і рослини не тільки вдома? В інтернет-магазині budyak.net ви зможете купити литяні і хвойні рослини, плодово-ягідні дерева та кущі, троянди і цибулеві квіти, а також безліч інших декоративних рослин і все необхідне приладдя для свого саду. З budyak.net ви зможете створити сад своєї мрії!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас