Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Одягаємо новонародженого: слушні поради новоспеченим матусям

Одягаємо новонародженого: слушні поради новоспеченим матусям
 

Для багатьох матусь одна з найулюбленіших речей у появі дитини – це милий і крихітний одяг, в який можна наряджати новонародженого. Кожна майбутня матуся (особливо в очікуванні первістка) хоче скупити буквально всі ці речі з полиць магазинів, адже вони такі гарні!Так, сучасний одяг для новонароджених неймовірно красивий, але одягти в нього дитину буває не так вже просто. Адже малюк такий крихкий, але такий сильний, а його вроджені рефлекси і інстинкти вже точно не сприяють одяганню. Тому ми пропонуємо вам кілька корисних порад, які полегшать це завдання.

Порада 1: Чим простіше – тим краще

Ви напевно провели кілька останніх тижнів вагітності, ходячи по дитячих магазинах, милуючись всіма цими штанцями, колготками і цілими нарядами для новонароджених, бажаючи купити своєму майбутньому малюкові все найкрасивіше. Але коли він народиться, ви зрозумієте, що менше – означає краще. Іншими словами, одяг для новонародженого має бути простим і мінімалістичним.

Малюки багато пісяють, какають, відригують... загалом, бруднять одяг буквально постійно. Вам доведеться переодягати дитину по кілька разів на день, а міняти підгузник – ще частіше. Тому оптимальним вибором для новонародженого стають бодіки і сліпи – вони значно полегшують життя новоспеченим батькам, у яких турбот і так більш ніж достатньо.

Для перших тижнів навіть одягання сліпа може здатися справжнім випробуванням. Тому на цей час ви повинні вибрати такий одяг, який максимально просто і швидко одягається і знімається. На перших тижнях для багатьох батьків справжнім порятунком стають спальні мішки для новонароджених, особливо ті, що з ручками: вони дозволяють дитині рухатися, в той же час, не даючи мерзнути вночі. У такий мішок ви зможете моментально укласти новонародженого і просто застібнути. Плюс, спальний мішок для малюка набагато безпечніший за звичайну ковдру.

Порада 2: Новонародженому не потрібне взуття

Можливо, взуття для новонародженого - наймиліша річ, яку ви тільки можете купити. Але вона абсолютно безкорисна. Немовлята не вміють ходити, тому їхнім ніжкам не потрібен захист. Замість взуття краще накупіть милих маленьких шкарпеток, якщо ви не хочете, щоб дитина була босою.

Порада 3: Відмовтеся і від рукавичок для новонароджених

Так, нігті немовляти дуже гострі, тому багато матусь купують спеціальні рукавички для новонароджених, щоб малюк не дряпав ні себе, ні маму. Але від цього аксесуару цілком можна, і навіть потрібно б відмовитися. Більшість малюків в утробі матері (а потім і в дорослому світі) тримають пальці біля обличчя – це дарує їм відчуття комфорту. Сховавши пальчики в рукавички, ви позбавите дитину біологічної можливості самостійно себе заспокоювати. Тому нігті новонародженому все ж краще регулярно стригти.

Порада 4: Одягаючи дитину, починайте з ручок і ніжок

Говорячи все про ті ж самі крихітні пальчики – вони дуже гнучкі. Коли ви намагаєтеся одягти на крихту бодік, футболку або штанці, дитячі пальчики чіпляються за тканину. Дитині може бути і не боляче, але потрапивши «в пастку», вона все одно вередуватиме. Щоб процес одягання проходив спокійніше і для вас, і для малюка, починайте одягати його, просовуючи спочатку ручки або ніжки, а потім вже натягуйте річ до кінця.

Порада 5: Не одягайте дитину на вису

Немовлята міцніші, ніж здаються, і сильніші. Вам може здатися, що малюк такий крихітний, що одягнути його можна, тримаючи лише в одній руці. Але ви повинні розуміти, що в будь-який момент він може крутнутися і впасти. Тому переодягайте дитину тільки на пеленальному столику або інший безпечній поверхні (на якій ви, в тому числі, міняєте підгузки).

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас