Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Обираємо шкільний ранець для дитини правильно

Обираємо шкільний ранець для дитини правильно
 

Підготовка до школи починається задовго до першого вересня. Один із центральних моментів – покупка шкільного ранця, з яким дитина кожного дня ходитиме до школи, в якому носитиме, інколи, чималу вагу, адже підручники, канцелярські приладдя, форма для фізкультури, змінне взуття…все це добряче заважить. Отже, як правильно обрати шкільний ранець, на які важливі критерії обов’язково потрібно звернути увагу? Про це у нашій статті.

Ранець, рюкзак, портфель…

Почнемо з того, що відправляючись за покупкою шкільної сумки, ви маєте визначитись, що саме шукаєте: ранець, портфель чи рюкзак?

Ранець і рюкзак мають плечові ремені, тобто призначені для носіння на спині, а різниця між ними полягає у жорсткості корпусу (у ранця він твердий, у рюкзака – м’який). Портфель же носять у руці, адже він не має плечових ременів, саме тому портфелі не рекомендуються для школярів, принаймні для щоденного їх використання (адже часте перенесення ваги в одній руці може призвести до викривлення хребта та інших проблем зі здоров’ям). Отже, залишається дилема: ранець, чи рюкзак? Жорсткий ранець із твердою спинкою, яка не дозволяє вмісту сумки тиснути на спину дитини – безумовно вдалий вибір, проте основний недолік ранців – їх вага (вони важчі за рюкзаки). Останнім часом особливо популярними стали моделі, які поєднують у собі переваги ранця та рюкзака, вони легші за класичні ранці, але мають жорсткі дно та спинку. Можливо саме такий симбіоз ранця-рюкзака уподобає і ваш школяр.

Обираємо розумно

Насправді, коли діло доходить до вибору шкільної сумки, всі наші вимоги до неї можна умовно розділити на дві категорії: естетичні та практичні вимоги і вимоги, які можуть мати вплив на здоров’я та безпеку школяра. Тепер розшифруємо. До естетичних та практичних вимог відносяться: якість швів, кантів ранця, матеріал, з якого виготовлений галантерейний виріб (добре, якщо він буде водонепроникним), кількість кишеньок, замочків, додаткових відділень, дизайн і ціна шкільної сумки. А от ті вимоги, які є ще більш важливими при виборі ранця і можуть впливати на здоров’я та безпеку дитини – це його вага, наявність ортопедичної спинки та присутність на шкільній сумці світловідбивних елементів.

Отже, вага шкільної сумки. Порожній ранець має важити не більше 1 кг, а от вага його зі шкільним приладдям, підручниками та іншим вмістом не має перевищувати 10% від ваги дитини.

Ортопедична спинка – це така спинка, яка повторює вигин хребта (тому допомагає формуванню правильної постави при носінні шкільної сумки). У нижній частині спинки повинен знаходитися невеликий валик – це поперековий упор (при носінні шкільної сумки на нього буде припадати основне навантаження). Спинка, хоч і повинна бути жорсткою, – має мати м’яку (і, що важливо, «дихаючу») підкладку для комфорту дитини при носінні ранця. Це ж стосується і шлейок сумки – вони також повинні мати м’яку підкладку. Оптимальна ширина шлейок шкільної сумки 4-5 см, вони обов’язково мають регулюватися!

А от наявність світловідбивних елементів та пріоритетність яскравого забарвлення шкільної сумки над пастельними кольорами – не діло смаку, а важлива деталь, яка відповідає за безпеку вашого школяра. Такі деталі роблять його помітнішим для водіїв, що дуже важливо під час переходу через пішохідний перехід чи інших ситуацій, коли дитина стає учасником дорожнього руху.

Примірка – важливий етап

Отже, ви обрали ту шкільну сумку, яка відповідає усім вищеперерахованим вимогам. Тепер час її приміряти, насправді, примірка – дуже важлива частина покупки шкільного ранця, адже лише коли школяр одягне його на плечі – ви зможете зрозуміти, чи підходить розмір виробу.

Зверніть увагу на рівень плечей школяра: ширина шкільної сумки має приблизно дорівнювати ширині плечей дитини, те саме стосується верхнього краю ранця: він повинен знаходитись на одній висоті із плечима, а от нижній його край має розташовуватись на рівні попереку дитини.

Ще один важливий момент: шкільна сумка має щільно прилягати до спини школяра. Якщо ви одягнути ранець, який візуально підходить дитині за розміром, але верхній і нижній його краї «не на місці» - спробуйте відрегулювати положення за допомогою шлейок (ось чому так важливо, щоби вони регулювалися). А коли на моделі, яку ви обрали, регулюється не лише довжина шлейок, а й їх розташування на корпусі ранця – це дуже зручна його перевага, адже вона значно продовжить термін експлуатації виробу (дитина виросла – ви змінили положення шлейок – дуже зручно!). Але як би не хотілось зекономити – не купуйте шкільні сумки «на виріст», які заширокі в плечах і досягають дитині чи не до колін, зіпсувати поставу школяра, чий організм росте і формується, дуже легко, а от виправити потім – не так просто.

І на останок…

Хочеться нагадати батькам, які, нажаль, часто забувають, що шкільну сумку вони купують саме для дитини. Тому дуже важливо, аби ранець подобався школярику. Так, можливо дитина не зможе оцінити всіх переваг тієї моделі, яку вибрали ви, озброївшись корисною інформацією та порадами ортопеда. Але завжди можна знайти компроміс, не пошкодуйте свого часу і оберіть модель яка і дитині сподобається, і всім вимогам відповідатиме! Це дуже важливо.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас