Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Нас образили, чи ми образились: не дозволяйте собою маніпулювати

Нас образили, чи ми образились: не дозволяйте собою маніпулювати
 

Вас легко образити? Більшість людей дадуть ствердну відповідь на це питання, адже в умовах сьогоднішнього стрімкого світу з його щоденними стресами ми стаємо надто дратівливими та вразливими. Що ж таке образи? Звідки вони беруться? Як впливають на наше життя? І чи можна навчитися не ображатися?Образа, якщо задуматись, виникає тоді, коли люди, які нас оточують, ведуть себе не так, як ми від них цього очікували. Саме тому різні люди ображаються на різні ситуації, різні слова: що для одного прийнятно – іншого може сильно образити, адже в кожного з нас своя картина світу, свій уявний список, що для нас ОК, а що – неприпустимо.

Звісно, ці наші «списки» багато в чому перетинаються, адже існують загальноприйняті правила, наприклад правила етикету, правила хорошого тону, рамки тактовності і толерантності, але… Ображаємось ми тому, що людина повела себе не так, як ми від неї того очікували, або ж сказала щось таке, що виходить за рамки нашого уявного списку «добре» і «погано».

Все це сказано для того, аби трохи змістити акценти, заставити вас подивитися на ситуацію іншими очима: хто відповідальний за ваше життя? – Ви, чи людина, яка образила вас? Вас образили, чи ви образились? Вам важко сприйняти це? Тоді подумайте над наступним: насправді вас ніхто не може образити, ви самі обираєте: ображатися вам, чи ні

Якщо в піковий момент скандалу з чоловіком, сварки з колегою, або ж після чергового словесного стусана від шефа ви згадаєте дану фразу – це допоможе вам зберегти свої нерви. Якщо ж ця фраза стане установкою вашого життя – ви зможете назавжди позбутися образ та всіх їх негативних наслідків.

Людині завжди даний вибір – важливо це розуміти. Ви можете вибрати для себе реактивний шлях – шлях пасивної реакції на зовнішні обставини, тобто схема наступна: є стимул і йому слідує реакція, немає внутрішнього опору, аналізу. Але існує і інший спосіб поведінки – проактивний, в якому є ще один додатковий пункт – свобода вибору, тобто схема виглядає так: подразник - ваш аналіз та вибір поведінки («Як мені зараз вигідно?», «Як для мене буде найбільш сприятливо?») – і вже тоді реакція.

Якщо ви живете за першою схемою – ви просто пливете за течією, інші люди управляють вами, управляють вашими емоціями, поведінкою, вашими результатами. Звісно, це не означає, що має стати черствими, чи байдужими до світу, до людей – ми ж не роботи. Проте робота над собою і новий спосіб мислення роблять чудеса. А ще, бувають ситуації, коли ображатися – це ваша таємна стратегія, тобто ви вдаєте, що ображаєтесь, аби добитись того чи іншого результату, насправді ж – не підпускаєте до себе негативних емоцій ;).

Нехай образи не отруюють вашого життя! =)

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас