Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Підбираємо няню: на що звернути увагу?

Підбираємо няню: на що звернути увагу?
 

Щоб знайти хорошу няню для малюка, її пошуку варто приділити більше сил і часу. Наші поради допоможуть вам отримати максимум корисної інформації від співбесіди з кожним з кандидатів – ми розповімо, на що саме необхідно звернути увагу під час спілкування. Адже судити про те, чи підійде вам няня, можна не тільки з її відповідей на ваші запитання.

На що звернути увагу під час співбесіди з нянею?

Окрім задовільних відповідей на ваші запитання, няня також повинна:

Виглядати зібраною, доглянутою. Так, ви не можете судити про книгу по обкладинці, але як няня стежить за собою, так само вона буде піклуватися про вашу дитину. Чи акуратно вона вдягнена? Чи доглянута? Вона не повинна бути одягнена за останньою модою, але брудні нігті і волосся мають вас насторожити.

Добре і з задоволенням взаємодіяти з вашою дитиною. Співбесіда має включати в себе і деякий час, який няня буде спілкуватися з малюком. Чи здалася вона вам терплячою, турботливою, уважною? Як вона тримає дитину і грає з нею? Нічого страшного, якщо малюк розплакався (це може бути просто через незнайому людину) – набагато важливіше те, як няня справляється з ситуацією.

Задавати правильні питання. Запитання, які буде ставити вам няня, можуть розповісти про те, наскільки вона підійде або не підійде вашій родині. Наприклад, питання «Чи часто плаче ваша дитина?» говорить про її непрофесіоналізм, адже більшість малюків багато плачуть. Якщо вона не питає зовсім нічого, це теж неправильно – така няня може бути зацікавлена просто в будь-якій роботі, а не в догляді саме за вашою дитиною, або бути некомунікабельною, що теж не дуже добре для няні.

Питання, які ви повинні задати собі після співбесіди

Отже, припустимо, ви знайшли кілька кандидаток і поспілкувалися з ними. Тепер вам належить зробити дуже важливий вибір, і тут внутрішнє чуття має не менш важливе значення, ніж ваші логічні висновки. Якщо ви відчуваєте, що ця людина вам не підходить, швидше за все, так і є. Тому після співбесіди задайте кілька запитань собі.

Чи здається няня вам розумною? Здатність взаємодіяти з вами, малюком, слідувати інструкціям і швидко орієнтуватися в ситуації – ось, що повинна вміти ваша няня. Також вона повинна читати книги малюкові і проводити з ним різні розвиваючі заняття.

Чи сподобалися ви одне одному? Так, вам не потрібно ставати найкращими друзями, але вам доведеться щільно спілкуватися один з одним на самі різні теми, і вам повинно бути комфортно говорити з нянею про те, що вас турбує. Точно так само і няня повинна почуватися комфортно не тільки з вашою дитиною, але і з вами. Тому запитайте себе: «Чи легко говорити з нею?», «Чи є у неї почуття гумору?», «Чи буде вона із задоволенням вам розповідати про те, як пройшов день у малюка, чи вам доведеться витягати з неї цю інформацію?».

Чи здалася няня вам надійною? Наприклад, запізнення на співбесіду (навіть з вибаченнями) може говорити про те, що у людини проблеми з дотриманням графіка і плануванням дня.

Чи витримає няня цю роботу фізично? Чи не стогне вона після того, як піднялася сходами в кімнату дитини, вашу квартиру, пробіглася за малюком по квартирі? Якщо так, то як же вона зможе кожен день все це робити по кілька разів? Як вженеться за вашою дитиною на прогулянці, коли вона ще трохи підросте і стане зовсім непосидою?

Автор: Сальнікова Анна

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас