Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Якщо почалась носова кровотеча: перша медична допомога

Якщо почалась носова кровотеча: перша медична допомога
 

Кровотечею з носа організм реагує на фізичне навантаження, високий тиск, загальну слабкість і навіть на перегрівання (наприклад, коли на вулиці спека, або ж ви побували в лазні, чи навіть маєте гарячку). Найпоширеніша причина носових кровотеч – авітаміноз та сухість слизової оболонки. Якщо почалась кровотеча – це означає, що судини пошкоджені: або в результаті травми, або у зв’язку з їх потоншенням. Зокрема, через брак вітамінів стінки судин стають особливо ламкими, тендітними. Також, носові кровотечі переслідують тих, хто страждає затяжною (чи хронічною) нежиттю - постійне видування носа, його закапування виснажують слизову оболонку.

Що робити, якщо носом пішла кров?

При носовій кровотечі ми, вже практично «на автоматі», починаємо закидати голову (або ж радимо так робити тому, у кого пішла носом кров). Насправді – це помилково і навіть небезпечно. Кров може перекрити дихальні шляхи (якщо кровотеча сильна), тому в жодному разі не дозволяйте закидати голову чи займати горизонтальне положення дітям під час носової кровотечі.

Натомість, потрібно зайняти напівсидяче положення з нахилом вперед (нахиліть голову, досягнувши підборіддям до грудей), тобто ми маємо дати крові можливість стекти. Після цього двома пальцями затисніть крила носа – це допоможе зсіданню крові в місці ушкодження. Якщо під рукою є ватні тампони і перекис водню, можна скористатися ними, вставивши зволожені тампони у ніздрі, аби обробити пошкоджену судину – вона припинить кровоточити. Коли кровотеча повністю зупиниться – обережно вийміть тампони, щоби не спровокувати відновлення неприємного процесу.

Ще один добрий спосіб швидше спинити носову кровотечу – прикласти до перенісся лід (не прямо на шкіру, а загорнутий у тканину), холод звузить судини, сприятиме швидшій зупинці крові. Лід можна замінити іншим холодним компресом, наприклад чистою серветкою, змоченою у холодній воді.

Носову кровотечу, при наданні правильної першої допомоги, можна зупинити буквально за кілька хвилин. Проте, якщо вона виникає часто – це має насторожити. Зверніться до лікаря, адже такі кровотечі можуть бути спровоковані різними проблемами зі здоров’ям, натомість їх часте повторення призводить до зниження гемоглобіну, розвитку анемії.

Міцного вам здоров’я!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас