Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Як зберегти зрізані квіти свіжими довше?

Як зберегти зрізані квіти свіжими довше?
 

Ми так любимо, коли нам дарують квіти! Завжди хочеться зберегти їхню свіжість якомога довше, аби милуватися красою букету з дня у день і наповнювати серце приємними спогадами, які асоціюються з дорогим подарунком. То ж як продовжити життя зрізаним квітам? Читайте далі…Якщо ви вирішили придбати букет, або ж вам пощастило, і ви маєте власний квітник, з якого хочете зрізати квіти для майбутнього букету – робити це краще зранку, коли в квітах багато вологи, - такі квіти зберігатимуться набагато довше. Аби квіти довше радували вас свіжим виглядом – зрізати їх потрібно у стадії бутонів: - троянди - в бутонах, які ще добре не розкрилися, але тих, які гарно розвинуті;

- гвоздики – у напіврозкритих бутонах;

- георгіни і айстри – тоді, коли розпуститься вже більша частина пелюсток;

- гладіолуси - коли розпуститься перша квітка;

- лілії – у стадії вже забарвлених бутонів;

- а от хризантеми та айстри краще не зрізати, а ламати.

До речі, гілочки хризантем, для довшого зберігання квітки, розщеплюють знизу за допомогою ножа та вставляють шматочок сірника в ущелину, яка утворилася – тоді рослина у вазі буде краще всмоктувати воду, не звужуватиметься.

Перед тим як поставити зрізані квіти у воду – підріжте їх стебла гострим ножем. З нижньої частини стебел (тієї, яка буде під водою) зріжте усі листочки (в троянди і шипи). Найкраще ставити квіти у воду кімнатної температури (не холодну й не теплу).

Є й інші маленькі секрети, які подовжують свіжість зрізаних квітів: додайте у воду шматочок деревного вугілля, кухонної солі (1 ч. л. на літр води), або трохи нашатирного спирту. А от троянди і гвоздики навпаки люблять підсолоджену воду. Якщо у вас букет із георгін чи хризантем – розчиніть у воді для них аспірин (пів таблетки на 3 л води).

Також, якщо хочете, аби букет зрізаних квітів довше милував око – не ставте вазу із ним на місце, де падають прямі сонячні промені. Також, пришвидшити в’янення квітів може їхнє сусідство із тацею з фруктами.

На ніч можна обприскати букет водою з пульверизатора і накрити поліетиленовим пакетиком. Якщо ж сталося так, що дорогий вам букет зів’янув (наприклад, ви весь день носили його з собою, а прийшовши додому зрозуміли, що вже не маєте що ставити у вазу) – спробуйте «оживити» його за таким рецептом: поновіть зрізи на стеблах гострим ножем та покладіть квіти на 15-20 хвилин у ТЕПЛУ ванну. Після цього поставте квіти у вазу з водою кімнатної температури.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас