Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Реакції на щеплення: якими вони бувають

Реакції на щеплення: якими вони бувають
 

Сьогодні питання необхідності вакцинації широко дискутується. Противники щеплень наводять в підкріплення своєї позиції приклади різних ускладнень, які інколи виникають після вакцинації. Ті ж, хто «за» щеплення, наголошують на їх необхідності і також акцентують увагу на не менш важливих моментах – наскільки страшними є ті хвороби, від яких проводять вакцинацію і наскільки наявність щеплення полегшує життя дитини, а інколи його просто рятує. Як бути?Тут кожна сім’я вирішує самостійно, ви можете заповнити відповідний бланк відмови від щеплень, адже за законом батьки мають право відмовитись від вакцинації дитини. Але батьки повинні розуміти, що відмовляючись від вакцинації своєї дитини – вони беруть на себе велику відповідальність. Проаналізувавши всі «за» та «проти» кожна сім’я вирішує: вакцинуватимуть їх дитину чи ні. Проте, прийнявши рішення на користь вакцинації, ви маєте знати, що інколи, після щеплення, виникає певна реакція організму, яка є цілком нормальною, її не потрібно лякатися і неправильно трактувати.

Які реакції на щеплення є, власне, нормальними?

БЦЖ. За 1,5-2 місяця після того, як було зроблено це щеплення, на місці уколу може утворитися гнійничок, покритий кіркою. Не зачіпайте його!

АКДП. Вакцинацію, зазвичай, супроводжує підвищення температури, погіршення самопочуття дитини: відбувається втрата апетиту, з’являється відчуття дискомфорту. Після другого та третього щеплення АКДП ці реакції, зазвичай, підсилюються, а на місці уколу з’являється почервоніння та ущільнення. Не хвилюйтесь, це нормальна реакція.

Кір. За тиждень після проведення вакцинації може підвищитись температура тіла (навіть до 39°С), часто червоніють очка та щічки малечі, закладає ніс.

Епідемічний паротит (свинка). Це щеплення дає подібні реакції, як і щеплення від кору, проте на дещо пізніших термінах (після 10 дня від введення вакцини).

Краснуха. Можливе збільшення лімфатичних вузлів, приблизно через 5-7 днів після щеплення підвищується температура тіла.

Гепатит В. Дане щеплення, зазвичай, не викликає підвищення температури (якщо воно й спостерігається, то не є значним – до 37-37,5°С). Після першого щеплення місце уколу може трохи почервоніти, а при повторній вакцинації реакцій практично не буває.

Якщо у вашої дитини спостерігаються дані реакції у значно більш вираженій формі, або ж вони довго не минають – зверніться до лікаря.

Будьте здоровими!

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас