Календар вагітності та розвитку дитини

Новонароджений по місяцях

Стримувати сльози – шкідливо

Стримувати сльози – шкідливо
 

Нам ще з дитинства говорили, що сльози потрібно стримувати, особливо часто це доводилось чути хлопцям, навіть вислів такий є: «Чоловіки не плачуть», який має на увазі, що сльози є проявом слабкості. Чи так це насправді і чи можна стримувати сльози?Сльози виконують дуже важливу функцію в нашому організмі: з фізіологічної точки зору, слізна рідина, яка постійно тонким шаром вкриває очне яблуко, очищує та зволожує очі, видаляє мікроби, пил та сторонні тіла, які потрапили в око.

З точки зору психологічної функції – сльози мають таку ж важливу роль, вони допомагають зменшити наслідки стресу, запобігають серйозним нервовим розладам. Поплакавши, ми допомагаємо собі уникнути багатьох проблем зі здоров’ям. Разом зі сльозами виводяться деякі небезпечні токсини, що виробляються під час сильного емоційного переживання, сльози допомагають нам звільнитися від пригнічення. Саме тому так шкідливо стримувати сльози, «накопичувати» їх в собі.

Проаналізуйте самі: з наукової точки зору, сльози – це рідина, яка виробляється слізною залозою, вона містить гормон стресу, який виділяє мозок у момент сплеску емоцій. Тому, затримуючись на цих емоціях, не дозволяючи їм вийти – тим самим продовжуючи виношувати їх, не відпускаючи – можемо накликати серйозні наслідки для свого здоров’я. Недаремно за статистикою жінки у шість разів менше потерпають від нервових розладів, ніж чоловіки – все це наслідки того, що жінкам суспільство наче «дозволяє» плакати, що для чоловіка є соромом, відповідно представники сильної статі «носять сльози у собі», не дозволяючи емоціям вийти.

До речі, виявляється, якщо людина «не вміє» плакати і тримає всі емоції глибоко в собі, - в неї може початися нежить, або й синусит, адже сльози прагнуть вийти на волю. Сльози ще й мають ефект анестезії, вони знеболюють, тому й так буває – коли нам боляче фізично чи важко на душі – ми плачемо, організм так допомагає собі. А ще, доведено, що сльози сприяють загоєнню ран і навіть пришвидшують відновлення після операції. От так ми «недооцінювали» свої сльози, їх значення для нашого організму.

Не треба вважати сльози слабкістю, не присоромлюйте дітей, коли вони плачуть, адже сльози – це природно, дозволяйте їм текти, а емоціям – жити. Якщо ви вмієте плакати – це доказ того, що ви сильна людина, а не навпаки. Адже важко назвати слабкістю прояв емоцій, а сльози – це якраз одна з форм їх прояву.

Автор: Марта Павлюк

Файли для завантаження

Цікавий матеріал для вас